HomeNaujienos

Elektrinis paspirtukas – susisiekimo priemonė

Elektrinis paspirtukas – susisiekimo priemonė

Šiandien elektriniai paspirtukai iš egzotiško žaislo, tapo modernia transporto priemone, skirtas judėti mieste. Jie pasižymi panašiomis eksploatacinėm

Geriausių Europoje automobilių septynetukas
Datsun vėl gamins automobilius
Kultūringai vairuoju – greičiau nuvažiuoju

Šiandien elektriniai paspirtukai iš egzotiško žaislo, tapo modernia transporto priemone, skirtas judėti mieste. Jie pasižymi panašiomis eksploatacinėmis savybėmis kaip motoroleriai ar mopedai, todėl naudojami kaip susisiekimo priemonė.

Norėdami pradėti judėti elektriniu paspirtuku, jums nereikia naudoti fizinės jėgos. Pagrindinę užduotį jis atlieka naudodamas elektrinį variklį.

Pagrindiniai paspirtuko privalumai yra:

  • Pelningumas

Kaip transporto priemonė, palyginti su automobiliu ar mopedu, yra pigesni. Be to, vairuotojui nereikia leisti pinigų degalų papildymui, mokėti mokesčius ir pirkti draudimą. Akumuliatorius įkraunamas iš įprasto elektros lizdo.

  • Prieinamumas

Paspirtukais gali važinėti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Čia nėra jokių amžiaus apribojimų. Įvaldyti vairavimo taktiką užtruks vos kelias valandas.

  • Saugumas

Elektriniai paspirtukai, važiuoja ne važiuojamąja dalimi, o dviračių takais, takais parkuose ir aikštėse. Tikimybė patekti į avariją sumažėja. Labai stabilūs, todėl saugiai vairuojant, nukritimo  nuo paspirtuko tikimybė maža.

  • Manevringumas

Elektrinis paspirtukas gali važiuoti ten, kur draudžiama važiuoti mopedais ir automobiliais. Juo galite įveikti mažus nelygumus, siauras gatveles ir takelius.

  • Naudinga sveikatai.

Ar žinojote, kad oras lauke yra daug mažiau užterštas nei automobilyje? Jūs galite atsipalaiduoti, nes žinote, kad nevėluosite į darbą ir leisti sau mėgautis savo maršruto kraštovaizdžiu. Būtina paminėti teigiamą poveikį paspirtuką vairuojančio žmogaus nervų sistemai. Po važiavimo paspirtuku greičiau praeina stresas, o jį pakeičia linksmumo ir teigiamų emocijų užtaisas.

  • Lengva naudoti ir prižiūrėti

Sulankstomi paspirtukų modeliai yra lengvi ir kompaktiški. Juos galima gabenti bagažinėje, viešuoju transportu, laikyti spintelėje ar balkone. Jie neužima daug vietos ir nereikalauja specialios priežiūros.

Patogumas važiuojant priklauso nuo ratų tipo, pločio ir skersmens. Minkšti ratai rekomenduojami važiuojant nelygiais keliais, užtikrina stabilumą ir manevringumą. Kieti ratai labiau tinka važiuoti lygia kelio danga, yra patvaresni.

Šiandien rinkoje yra daugybė modelių, kurių galia, keliamoji galia, amortizacijos tipas ir akumuliatorius yra skirtingi. Yra modelių su sėdyne, kurie leidžia judėti dar patogiau. Balnelis padeda sumažinti nugaros ir kojų stresą, palengvina važiavimą.

Tačiau didžiausias elektrinio paspirtuko privalumas yra jo ekologiškumas. Judėjimo metu transportas neišskiria išmetamųjų dujų, o tai reiškia, kad jis nekenkia aplinkai ir žmonėms.

Eismo spūstys yra pagrindinė didmiesčio gyventojų problema, kuriems reikia skubėti į darbus. Daugelis žmonių, kurie vyksta į savo darbo vietą asmeniniu automobiliu ar viešuoju transportu, daugiau nei vieną valandą laiko praleidžia kamščiuose. Paspirtukas yra puiki išeitis iš šios situacijos. Jei jūsų darbas nėra taip toli nuo namų, tuomet šios transporto priemonės dėka, tikslą galima pasiekti labai greitai. Tokiai transporto priemonei nereikia atskiros vietos laikymui, galima tiesiog pasiimti su savimi į darbo vietą.

Kiek laiko elektrinis paspirtukas gali važiuoti vienu įkrovimu?

Renkantis elektrinį paspirtuką, svarbiausias parametras yra akumuliatoriaus talpa. Kuo didesnė baterija, tuo didesnį atstumą galite įveikti vienu įkrovimu. Vidutiniškai, važiuojant maksimaliu greičiu, to pakanka 1 valandai vairuoti. Po to paspirtuką reikės įkrauti, įkrovimo laikas priklauso nuo paspirtuko modelio.

Reikėtų atidžiai apsvarstyti akumuliatoriaus baterijos pasirinkimą. Ličio baterijos yra lengvos ir patogios, tačiau jos neatlaiko šalčio ir išsikrauna jau esant -5 ° C temperatūrai. Priešingai, švininės gerai veikia net esant dideliam šalčiui, tačiau yra daug sunkesnės ir turi mažiau įkrovimo, iškrovimo ciklų. Tačiau tokio elektrinio paspirtuko kaina bus patrauklesnė.

Svarbu atsiminti, kad elektrinis paspirtukas, nors ir miniatiūrinis, tačiau vis tiek yra transporto priemonė, kurią naudodami turėtumėte griežtai laikytis vairavimo taisyklių.