HomeNaujienosAutomobilių įranga

Led dienos žibintai apžvalga

Led dienos žibintai apžvalga

Led dienos žibintai  (DRL) kas tai? Atsakymas labai paprastas tai specialūs žibintai pagaminti pritaikant šviesos diodų technologiją. Dienos žibintai 

GSP „Kaukaro žiedo taurė“ 1 etapas 05.03 Vilnius
TA centruose „dyzelių“ laukia nauji išbandymai
Top 10 valstybės, kuriose degalai kainuoja mažiausiai

Led dienos žibintai  (DRL) kas tai? Atsakymas labai paprastas tai specialūs žibintai pagaminti pritaikant šviesos diodų technologiją. Dienos žibintai  skirti naudoti tik šviesiu paros metu ir skirti ne apšviesti kelią, jų svarbiausia paskirtis atkreipti eismo dalyvių dėmesį. Todėl LED dienos žibintų švietimo kampas ryškiai skiriasi nuo paprastų trumpųjų šviesų, ar halogeniniu žibintų. Svarbiausia LED dienos žibintų paskirtis padidinti saugumą kelyje, pagal Europos sąjungos direktyvas dienos žibintai privalo būti montuojami į visus automobilius nuo 2011 metų. Dienos žibintai yra specialūs žibintai turi atitinkamus žymėjimus kaip RL ir E, be jų LED dienos žibintų naudoti Lietuvos respublikos keliuose draudžiama. Dienos žibintai patogus tuo, kad  automatiškai įsijungia užvedus variklį.

Klausimai apie LED dienos žibintus (DRL)

Kaip rinktis kokybiškus dienos žibintus?
Įsidėmėkite, kad dienos žibintai turi būti sertifikuoti ir ženklinti pagal ES reikalavimus. Led dienos žibintai turi būti pilnai atsparūs vandeniui ir nekenkti kitų automobilio prietaisų veikimui.
Kokioms transporto priemonėms tinka dienos žibintai?
Dienos žibintai yra universalūs ir praktiškai tinka bet kurioms transporto priemonėms. Atskirais atvejais reikės specialių montavimo priedų.

Ar galima naudoti rūko žibintus vietoj dienos žibintų?
Ne, negalima.
Ar galima naudoti dienos žibintus vietoj rūko žibintų?
Ne, nes dienos žibintai negali būti naudojami kaip aktyvus šviesos spindulys, kurį vairuotojas naudoja kelio apšvietimui.

 

LED dienos žibintai  privalumai:

  • Naujuose automobiliuose jie montuojami gamykloje, tai didelis pliusas, nes nėra jokios intervencijos į jūsų automobilio elektrinę dalį.
  • Padidiną matomumą dienos metu.
  • Sumažina generatoriaus apkrovą ir automobilio sunaudojama energija, kai kas teigia kad tai gali sumažinti kuro sąnaudas, tačiau jos sumažėtu labai jau nežymei, tad didelio skirtumo tikrai nepajausite.
  • Užsidega užvedus variklį, todėl niekada negausite baudos, kad nesijungėte žibintų.

LED dienos žibintai  trūkumai:

  • Jei montuojama į automobilį senesni nei du metai, tai reikia ieškoti vietos kur sumontuoti, keičiasi originali automobilio išvaizda, jungiamasi prie elektrinės automobilio dalies, nekompetentingas elektrikas gali sukelti trumpą jungimasi ir t.t.
  • Kokybiški gero gamintojo (DRL) Led dienos žibintai kainuoja tikrai ne pigiai. pvz gamintojo NOLDEN pigiausi dienos žibintai kainuoja nuo 400lt už komplektą plius montavimo darbai.
  • Lietuvoje daug pardavėjų kurie pardavinėja nekokybiškus LED dienos žibintus kurie neturi atitinkamų žymėjimu, arba yra prastos kokybės ir nuo drėgmes perdega, tuomet reikia rūpintis ir vežti juos keisti, o tai užima daug Jums brangaus laiko.
  • Važiuojant pro tunelius, reikia įsijungti artimas šviesas, kitaip gali nubausti policija, o dienos metu važinėjant, apie tai galima pamiršti.
  • Darkomas automobilio vaizdas, dauguma žibintų yra neišvaizdūs, taip pat norint juos sumontuoti, reikia pjaustyti bamperius ar groteles.