HomePatarimaiAutomobilių įranga

Valytuvai

Valytuvai

Valytuvai valantys jūsų automobilio stiklą, yra taip pat svarbūs kaip ir stabdžiai ar padangos. Tinkamai parinkti valytuvai leis Jums automobilį vairu

GPS navigacijos automobiliams
Led dienos žibintai apžvalga
Turbokompresorius (turbina)

Valytuvai valantys jūsų automobilio stiklą, yra taip pat svarbūs kaip ir stabdžiai ar padangos. Tinkamai parinkti valytuvai leis Jums automobilį vairuoti saugiau ir komfortiškiau. Tačiau norint, kad valytuvai ilgiau tarnautų, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Vidutiniškai valytuvai tarnauja nuo 6 mėn. Iki 2 metų. Neprižiūrint valytuvai gali susidėvėti greičiau. Susidėvėję valytuvai gali pradėti braižyti stiklą ar skleisti cypiantį garsą, todėl vairuojant lyjant lietui prarandamas kelio matomumas, priekinis stiklas tampa lyg aptrauktas migla.

Pagrindinė priežastis automobilio stiklų valytuvų susidėvėjimo:
Purvinas arba nešvarus automobilio stiklas. Kad geriau valytuvai valytu priekinį automobilio stiklą reikia reguliariai nuvalyti stiklą su spec. priemonėmis, o valytuvus ir jų gumeles patikrinti ar nesusidėvėjo ar prispaudžiama jėga yra pakankama.

Norint, kad valytuvai visada gerai atliktų savo funkciją, patartina bent jau kas dvi savaites švariai nuvalyti gumeles, nes prilipęs purvas jas gadina ir trumpina tarnavimo laiką. Valytuvų susidėvėjimui įtakos turi purvas, vabzdžių liekanos, temperatūros svyravimai, prasti orai bei tiesioginiai saulės spinduliai. Susidėvėję valytuvai tinkamai nenuvalo automobilio stiklo, palieka ant jo vandens ar purvo pėdsakus, kurie pasiskirsto per stiklą ruožais, taip pat gadina stiklą ir neužtikrina saugaus vairavimo.

Iš ko gaminami valytuvai

Valytuvo konstrukcija sudaryta iš aliuminio arba plieno, o šluotelė dažniausiai gaminama iš vienkomponenčio kaučiuko. Kai kurios kompanijos, siekiančios padaryti valytuvus efektyvesniais naudoja dviejų komponentų gumą. Valančioji guma yra minkšta, o stabilizuojanti kieta. Tokiu būdu pasiekiamos geresnės valymo savybės, valytuvai sukelia mažiau triukšmo ir tarnauja ilgiau. Naujausia šluotelių technologija, tai sintetinės medžiagos. Iš 100 % silikono pagamintos valytuvų šluotelės tarnauja 3-5 kartus ilgiau nei iš gumos. Jų valymo savybės geriausios, net ekstremaliomis sąlygomis. Silikonas žymiai atsparesnis temperatūrų pokyčiams. Įvairių gamintojų duomenimis silikoniniai valytuvai gali būti naudojami nuo -60ᵒC iki +200ᵒC.

Kaip prižiūrėti valytuvus

Norint, kad priekinis stiklas butų visada švarus, valytuvus specialistai rekomenduoja keisti du kartus per metus. Pavasarį, nes po žiemos valytuvų guma dažniausiai sutrūkinėja dėl šalčio, druskos ir įvairių nešvarumų esančių ant kelio dangos ir patenkančių ant stiklo. Ir rudenį, nes kaitri vasaros saulė išdžiovina gumą ir ji tampa kieta. Norint prailginti valytuvų tarnavimo laiką patariama nenaudoti jų , kai stiklas yra sausa ir apneštas dulkėmis, nes taip draskosi guma ir kartu braižosi stiklas. Plaunant automobilį reikia nuvalyti ir pačias valytuvų gumeles. Patariama naudoti specialų langų plovimo skystį, o ne paprastą vandenį, nes specialus skystis yra minkštesnis ir geriau šalina nešvarumus, taip valytuvui lengviau valyti juo apipurkštą stiklą. Žiemos metu apšalusį stiklą reiktų gerai nuvalyti prieš įjungiant valytuvus, nes aštrios ledo ar sušalusio sniego dalelės gadina valytuvų gumą. Taip pat žiemą reiktų valytuvų nepalikti šlapių, nes jie apledėja, o šaltis gumą daro kietą, ko pasekoje sumažėja valymo savybės ir atsiranda nemalonus triukšmas.

Kaip pasirinkti geriausius valytuvus

Valytuvai viena iš svarbiausių automobilio komponentų, be jų lyjant ar sningant praktiškai neįmanoma važiuoti. Dažnam kyla klausima, kaipgi pasirinkti tinkamus valytuvus? Galima teigti, kad esminis pasirinkimo kriterijus yra kaina. Galima nusipirkti paprasčiausias gumeles už 5 Lt, kurios tarnaus porą mėnesių, o galima įsigyti naujausios technologijos berėmius silikoninius valytuvus, kurių kaina gali siekti ir 200 Lt. Tas, kuris išleidžia valytuvams daug pinigų nori būti garantuotas, kad jie tikrai tarnaus ilgai ir gerai, tačiau taip būna nevisada. Labai greitai neprižiūrint, ar esant nepalankioms važiavimo sąlygoms galima sugadinti ir brangiausius valytuvus. Aišku faktas, kad brangūs valytuvai tarnaus ilgiau yra teisingas, todėl kiekvienas turi rinktis valytuvus, pagal tai, kokius jiems kelia reikalavimus.