HomeNaujienosAutomobiliai

Parkavimo sistemos – kas kur kaip?

Parkavimo sistemos – kas kur kaip?

Parkavimo sistema – tai įrenginys, kurio pagalba galima saugiai ir patogiai parkuoti automobilį.  Automobilio bamperyje sumontuotų ultragarsinių jutik

Škoda Enyaq – elektrinis automobilis
Vokiškų sportinių automobilių gamintojas – Melkus
Įprastos padangos vs taupančios degalus

Parkavimo sistema – tai įrenginys, kurio pagalba galima saugiai ir patogiai parkuoti automobilį.  Automobilio bamperyje sumontuotų ultragarsinių jutiklių pagalba, garsiakalbis dažnėjančiu pypsėjimu arba LED – LCD displėjus įspėja apie atstumą iki kliūties, kas žymiai palengvina  manevravimą  erdvėje, ypač paranku  tamsiu paros metu, ar žmonėms su mažesniu vairavimo stažu. Senesniems žmonėms  ir žmonėms kurie sunkiau jaučia naujo automobilio gabaritus. Parkavimo sistemos darbo funkcija, laiku įspėti vairuotoją apie priartėjimą ne tik prie didelių, bet ir prie mažų objektų. Parkuojant automobili atbuline eiga, dieną bei naktį, blogo matomumo sąlygomis ar lyjant parkavimo sistema tikrai padeda. Įjungus atbulinę pavarą, kaikuriose parkavimo sistemose automatiškai aktyvuojamas ir vaizdo kamera. Vaizdo kamera, monitoriuje puikiai atkuria veidrodinį atvaizdą, kuriame pastebėti galima net ant kelio gulinčia smulkią stiklo šukę, o papildomai apsaugai, garsinis parkavimo radaras 100% apsaugos jus ir kitus nuo galimo bereikalingo automobilių apgadinimų, įbrėžimų, sulankstimų, kurių remontas kainuoja kur kas daugiau nei ši moderni įranga.

Norint pasirinkti parkavimo sistemą reikia atsižvelgti ir į keletą svarbių aspektų: koks automobilio tipas, kuriame bus montuojama parkavimo sistema? Kokio profesionalumo ir patikimumo tikisi vairuotojas iš parkavimo sistemos? Nepaisant to, jog beveik visų parkavimo sistemų veikimo principas maždaug vienodas, vienos jų labiau modernizuotos ir juose įdiegtos elektronikos naujovės, o kituose ženkliai mažiau naudojama gamybos procese pažangių ir patikimų komponentų. Mažiau jautrūs parkavimo sistemos davikliai gali neaptikti nutiesto plonyčio lyno arba net namų augintinio bėgiojančio šalia. Nepatikima, prastai funkcionuojanti, netikslingai ir neprofesionaliai įmontuota parkavimo sistema niekada nesuteiks komforto privalumo.