HomePatarimai

Ko reikia norint vairuoti Motoroleri

Ko reikia norint vairuoti Motoroleri

Pavasaris tai  sezoninių transporto priemonių, tokių kaip motociklai - motoroleriai - mopedai  sugrįžimo į gatves laikas. Nors jų sezonas kol kas dar

TA centruose „dyzelių“ laukia nauji išbandymai
Registruoti automobilį bus galima ir internetu
Nauja kai kurių automobilių registravimo tvarka nuo 2019-04-01

Pavasaris tai  sezoninių transporto priemonių, tokių kaip motociklai – motoroleriai – mopedai  sugrįžimo į gatves laikas. Nors jų sezonas kol kas dar neprasidėjo, besirengiantieji šį pavasarį sėsti prie motorolerio vairo jau dabar tam ima ruoštis.

AM kategorijos transporto priemonių vairuotojai sudaro jauniausių eismo dalyvių grupę. Šiai kategorijai priskiriamos kelių tipų transporto priemonės – tai motoroleriai ir lengvieji keturračiai. Pastaraisiais metais motorolerių įregistruojama vis daugiau.

„Teisė vairuoti motorolerius ir lengvuosius keturračius gali būti suteikta jau 15 m. sulaukusiems asmenims. Siekiant įgyti šią teisę, pakanka išlaikyti teorijos egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“, praktikos egzamino laikyti nereikia.

Motorolerių populiarumas didėja

Kelių transporto priemonių registro duomenimis, 2013 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo įregistruotos 21 323 AM kategorijos transporto priemonės, 2012 m. sausio 1 d. – 19 610.

Daugiausia mopedų registruota Vilniaus miesto savivaldybėje, čia šių metų pradžioje jų buvo 2 587 (2 435 – 2012 m. pradžioje), Kauno miesto – 1 381 (1 326 – 2012 m. pradžioje), Kėdainių rajono – 599 (566 – 2012 m. pradžioje), Kauno rajono – 594 (531– 2012 m. pradžioje), Vilniaus rajono – 593 (546 – 2012 m. pradžioje) ir Klaipėdos miesto savivaldybėje – 526 (471– 2012 m. pradžioje).

Kituose šalies miestuose ir rajonuose įregistruotų mopedų skaičius šių metų pradžioje neviršijo 500.

2013 m. sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje buvo įregistruoti 73 lengvieji keturračiai (atitinkamai prieš metus jų buvo 58).

AM kategorijai priskiriamos transporto priemonės

Motoroleris. Dviratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

 

Lengvasis keturratis. Keturratė motorinė transporto priemonė, kurios masė (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) be krovinio ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), didžiausioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

Dokumentai, reikalingi motorolerio vairuotojo pažymėjimui gauti

Mokytis vairuoti motorolerį galima savarankiškai, mokytis vairavimo mokymo įstaigoje neprivaloma.

Registruotis į teorijos egzaminą galima „Regitros“ interneto tinklalapyje arba įmonės informacijos telefonu 8 700 55151. Registruojantis galima pasirinkti pageidaujamą egzaminų centrą ir egzamino laiką.

Atvykęs laikyti teorijos egzamino, „Regitros“ egzaminų centre būsimasis motorolerio ar lengvojo keturračio vairuotojas turi pateikti savo pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigė kursą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.

Teisę vairuoti mopedus turi visi vairuotojai

Pasak valstybės įmonės „Regitra“ specialistų, vairuotojai, kurie jau turi pažymėjimus, suteikiančius teisę vairuoti kitas motorines transporto priemones, gali vairuoti ir motorolerį, mopedą bei lengvąjį keturratį motociklą. Tai patvirtinanti informacija nuo šių metų įrašoma vairuotojų pažymėjimuose.