HomeNaujienos

Registruoti automobilį bus galima ir internetu

Registruoti automobilį bus galima ir internetu

Tobulindama viešųjų paslaugų teikimą, valstybės įmonė „Regitra“ į elektroninę erdvę perkels daugelį su transporto priemonių registravimo veikla susi

Automobilių taršos mokestis
TA centruose „dyzelių“ laukia nauji išbandymai
Halls Winter Rally 2015

Tobulindama viešųjų paslaugų teikimą, valstybės įmonė „Regitra“ į elektroninę erdvę perkels daugelį su transporto priemonių registravimo veikla susijusių paslaugų. Tokiu būdu paslaugos taps lengviau prieinamos vartotojams, bus taupomas gyventojų ir įstaigų laikas bei mažinamos išlaidos.

Naujos elektroninės paslaugos bus teikiamos įgyvendinus ES remiamą projektą „Autotransporto priemonių registravimo paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“.

„2012 m. pabaigoje „Regitra“ elektroniniu būdu pradės teikti transporto priemonių registravimo, išregistravimo, taip pat jų duomenų bei registracijos liudijimų keitimo, valstybinio numerio ženklų užsakymo ir keitimo, duomenų teikimo bei kitas su transporto priemonių registravimo veikla susijusias paslaugas“, – sakė projekto vadovas, „Regitros“ Informacinių sistemų skyriaus vadovės pavaduotojas Bronislovas Birbalas.

Įmonėje sukurta nauja informacinė sistema sudarys sąlygas keistis duomenimis ne tik su Lietuvos valstybiniais registrais, bet ir su tarptautine sistema EUCARIS bei Šengeno II informacine sistema.

Įgyvendinus projektą, transporto priemonių registravimo paslaugomis besinaudojantiems gyventojams ir juridiniams asmenims nereikės vykti į „Regitros“ padalinį. Paslaugas užsisakyti bei už jas sumokėti bus galima elektroniniu būdu.

Transporto priemonių identifikavimo paslauga galės būti teikiama užsakovo pageidaujamoje vietoje. Valstybinio numerio ženklai ir registracijos liudijimai bus pristatomi užsakovo pageidaujamu adresu.

Valstybės įmonė „Regitra“, atsižvelgdama į vartotojų poreikius, nuolat tobulina viešųjų paslaugų teikimą.

Gyventojų patogumui įmonė yra sukūrusi sistemą, skirtą nemokamai registruotis vairavimo egzaminams bei vairuotojams skirtą Vairuotojų portalą. Viešoji elektroninė paslauga „Transporto priemonių paieška“, kurią „Regitra“ teikia jau nuo 2005 m., leidžia vartotojams internetu gauti Kelių transporto priemonių registro duomenis apie visas Lietuvoje įregistruotas kelių transporto priemones. Įmonė taip pat yra sudariusi galimybę internetu pasitikrinti Lietuvoje išduotų vairuotojo pažymėjimų duomenis.

delfi.lt