HomeNaujienos

Elektromobilių galimybės šaltame ore ir kaip padidinti jų eksploatavimo galimybes

Elektromobilių galimybės šaltame ore ir kaip padidinti jų eksploatavimo galimybes

Kaip žinoma šalta temperatūra nepadeda elektromobilio baterijai išlaikyti daugiau energijos. Baterijos efektyvumą įtakoja ne tik oro sąlygos, bet ir

Parkavimo sistemos – kas kur kaip?
10 geriausių variklių
Svarstys pasiūlymą riboti automobilių greitį iki 120 km/val

Kaip žinoma šalta temperatūra nepadeda elektromobilio baterijai išlaikyti daugiau energijos. Baterijos efektyvumą įtakoja ne tik oro sąlygos, bet ir vairuotojo automobilio vairavimo stilius, vairavimo sąlygos ir oro temperatūra.

Dažniausiai eletromobilis nuvažiuoja apie 20 % mažiau savo standartinio įveikiamo atstumo ekstremaliomis oro sąlygomis. Oro temperatūra mažiau nei 4 °C arba didesnė nei 46 °C paveikia elektromobilio baterijos standartines galimybes. Taip pat oro temperatūra įtakoja baterijos įkrovimo laiką. Standartiškai su greito įkrovimo stotele (suomių. Sähköauton Latausasema ) galima įkrauti elektromobilio bateriją iki 80% per 30 minučių. Jei tai darome mažesnėje nei – 15 °C oro temperatūroje krovimas sumažėja iki 30 % per tą patį krovimo laiką.

Ekstremalios oro sąlygos įtakoja du pagrindinius eletromobilių faktorius. Pirmas, kiek galima įveikti atstumo su įkrauta baterija ir antras, kiek laiko truks baterijos įkrovimas. Šie nepatogumai kartais gali būti nelabai malonūs elektromobilių savininkams. Tačiau ne tiek nemalonūs kaip standartinių automobilių savininkams, kurie dažnai net negali užvesti savo automobilio dėl tam tikrų oro sąlygų.

Kaip padidinti eletromobilio nuvažiavimo atstumą

Visų pirma naudokite automobilio teikaimas funkcijas protingai. Oro kondicionieriaus ir šildymo funkcijos daro didelę įtaką eletromobilio baterijai. Daigiau šalčio jūsų automobilio salone ar šilumos suteiks mažiau kilometrų nuvažiavimo atstumui.

Vairuokite protingai ir naudokites autopilotu ar laikykitės pastovaus važiavimo greičio. Tai padės sumažinti baterijos eikvojamą energiją ir galėsite įveikti didesnį atstumą šaltose oro sąlygose.

Galiausiai patirkinkite savo automobilio padangų oro slėgį. Tinkamas oro slėgis padangose padės nuvažiuoti daugiau kilometrų ir sutaupys daugiau baterijos energijos. Taip pat nesivežiokite papildomo svorio ar nereikalingų krovinių, tai padidina baterijos energijos sąnaudas.

Nors ekstremalios oro sąlygos įtakoja elektromobilių baterijų ekspoltavimo savybes (suomių. sähköauto tekniset tiedot  ), tačiau protingai į tai atsižvelgiant galima gauti visai neblogus rezultatus. Elektromobilio nuvažiuojamas atstumas priklauso ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo jūsų vairavimo ypatumų.