HomeNaujienos

Vilniaus oro uosto aikštelėse – išmani parkavimo sistema

Vilniaus oro uosto aikštelėse – išmani parkavimo sistema

Tarptautinio Vilniaus oro uosto (toliau - TVOU) automobilių stovėjimo aikštelėse nebeliks įvažiavimo bilietų. Aštuonias trumpalaikio ir ilgalaikio aut

Nemuno žiedas – ruošiasi rekonstrukcijai?
Naudoti dygliuotas padangas nebebus draudžiama
Paaiškėjo „Pasaulio metų automobilis 2013” finalininkai

Tarptautinio Vilniaus oro uosto (toliau – TVOU) automobilių stovėjimo aikštelėse nebeliks įvažiavimo bilietų. Aštuonias trumpalaikio ir ilgalaikio automobilių stovėjimo aikšteles valdanti „UniPark” čia įrengė automatinę numerių nuskaitymo sistemą. Nuo šiol į aikšteles įvažiuojantys automobiliai bus įleidžiami nuskaičius jų automobilio numerį. Ši naujoviška įranga, į kurią „UniPark” investavo beveik 1 mln. litų, yra ne tik patogesnė vairuotojams, bet ir leidžia jiems greičiau patekti į ir išvažiuoti iš stovėjimo aikštelių.

„Visose mūsų valdomose aikštelėse įdiegėme pažangią numerių nuskaitymo įrangą ir naujovišką kasą su lietimui jautriais ekranais. Tokios sistemos, kuri įdiegta Vilniuje, neturi nė vienas kitas oro uostas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje”, – sakė „UniPark” prekės ženklą valdančios UAB „Stova” direktorius Marius Blagnys.

„Džiaugiamės, kad automobilių stovėjimo aikštelių nuomos konkursą laimėjęs „UniPark” investuoja į stovėjimo aikštelių modernizavimą ir tuo pačiu – keleivių patirties oro uoste gerinimą. Manome, kad ši nauja patogesnė ir patikimesnė sistema padidins ir trumpalaikio, ir ilgalaikio stovėjimo paslaugų patrauklumą. Šis kartu su „UniPark” įgyvendintas projektas – tai svarbus TVOU paslaugų kokybės gerinimo etapas”, – sakė TVOU Komercijos departamento direktorė Jūratė Baltrušaitytė.

Į modernizuotas aikšteles įvažiuojantiems vairuotojams nebereiks atsispausdinti bilieto – pakaks sustoti priešais aikštelės užtvarą ir jis pakils sistemai nuskaičius automobilio valstybinį numerį. Norėdamas išvažiuoti, vairuotojas kasoje lietimui jautriame ekrane įves automobilio numerį ir sužinos mokėtiną sumą. Numerio nuskaitymo sistema prie išvažiavimo identifikuos automobilį ir patikrins, ar už jo parkavimą sumokėta, bei pakels užtvarą. Šia įvažiavimo tvarka jau kurį laiką galėjo naudotis tie „UniPark” klientai, kurie buvo pasirašę sutartis arba pirko parkavimo paslaugą internetu. Įvertinus jų teigiamus atsiliepimus, sistema pritaikyta visiems klientams.

M. Blagnio teigimu, ši sistema labai patogi vairuotojams, nes jiems nebereikės saugoti įvažiavimo bilieto, kuriuos klientai neretai pamesdavo, pamiršdavo arba jie nesuveikdavo. Be to, numerio nuskaitymo sistema veikia žymiai sparčiau. „Anksčiau į aikštelę įvažiuojančiam vairuotojui reikėdavo sustoti, atsidaryti langą ir atsispausdinti bilietą, todėl mūsų įdiegta naujovė reikšmingai sutrumpins įvažiavimo trukmę. Tai reiškia, kad automobilių srautas, ypač intensyviausiu metu, judės greičiau”, – pridūrė M. Blagnys.

Vasario mėnesį laimėjusi TVOU skelbtą parkavimo paslaugų konkursą, „UniPark” prie oro uosto jau valdo 8 aikšteles: tris trumpalaikio stovėjimo ir penkias ilgalaikio stovėjimo. „UniPark” iš viso siūlo 1460 parkavimo vietų šalia Vilniaus oro uosto.

„Pastaruoju metu daugėja keleivių, kurie į oro uostą atvyksta ne taksi ar viešuoju transportu, o savo automobiliu ir, kol keliauja, naudojasi ilgalaikio stovėjimo paslaugomis. Ypač populiari ši paslauga tarp keliaujančiųjų verslo tikslais ir į poilsines keliones susiruošusių šeimų. Taip pat pastebėjome, kad automobilį oro uoste palikę keliautojai ypač palankiai šią paslaugą įvertina parskridę atgal, nes nereikia kviesti taksi ar laukti, kad kas nors atvyktų jų pasiimti”, – sakė „UniPark” vadovas.