HomeNaujienos

Kas lemia privalomo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo kainą?

Kas lemia privalomo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo kainą?

Privalomo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kaina priklauso nuo draudimo rizikos. Kuo rizikingesnis atvejis, tuo bus brangesnis automobilio dr

Autobild patarimai įlėkus į duobę -ką tuomet daryti?
Vairuotojai avarijų deklaracijas pildo vis kruopščiau
Ar galima važinėti žieminėmis padangomis vasara?

Privalomo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kaina priklauso nuo draudimo rizikos. Kuo rizikingesnis atvejis, tuo bus brangesnis automobilio draudimas, nes draudimo kompanija mano, kad yra didelė avarijos tikimybė. Taigi aptarsime pagrindinius draudimo rizikos veiksnius ir kaip jie įtakoja kainą.

Pirmiausiai draudžiamojo amžius, kuo amžius didesnis tuo draudimas bus pigesnis. Tačiau, tai gana silpnai įtakoja kainą. Gerokai didesnę įtaką draudimo kainai daro, koks vairuotojo stažas, kuo vairuotojas labiau patyręs, tuo jam bus pigesnis draudimas. Didelę įtaką kainai daro drausmingumas, tai yra kiek metų vairuotojas važinėja be įvykių, t.y. kuo daugiau metų tuo pigesnis gaunasi draudimas. Atitinkamai ir nedrausmingumas daro didžiulę įtaką draudimo kainai, jei vairuotojas turėjo įvykį ar kelis, tai draudimo kaina neretai padvigubėja, nes draudimo kompanija mano, jog atsitikus vienai auto avarijai atsiranda didelė tikimybė, kad bus ir kita avarija.

Gana didelę įtaką kainai daro registracijos vieta, kuo didesnis miestas tuo didesnė draudimo kaina. Tai paaiškinama, kad tarkime Vilniuje daugiau automobilių, intensyvesnis eismas, negu tarkim Marijampolėje, todėl ir avarijos tikimybė pasidaro žymiai didesnė. Dėl to sostinėje draudimai dažniausia būna patys brangiausi. Dar ypač didelę įtaką daro, tai koks automobilio galingumas. Pagalvokit kokią žalą gali padaryti VW Lupo su 1,2l varikliu palyginus su kokiu BMW 330, BMW pridaryta žala dažniausiai būna didesnė, todėl draudimo kaina galingiems automobiliams visada būna didelė.

Nemažai įtakos draudimo kainai taip pat turi, kur automobilis bus naudojamas. Tarkim, jei bus eksploatuojamas tik Lietuvoje, tai jam nereikės žalios kortelės, o jei kartais bus važiuojama į Lenkiją ar kitas Europos valstybes, tai atitinkamai ir žalios kortelės reikės, ji tam, kad civilinės atsakomybės draudimas būtų galiojantis užsienyje, tai yra jei įvažiuosite į užsieniečio automobilį ir būsit kaltas, draudimas suveiks užsienyje ir atlygins žalą nukentėjusiems. Kaip suprantama, už tokią privilegiją, kad draudimas galiotų užsienyje reikia papildomai ir susimokėti. Draudimo kaina su žalia ir be žalios kortelės įvairiose draudimo bendrovėse skiriasi įvairiai, gali būti nuo 10 iki 20% brangesnis. Tačiau būna ir išimčių tarkim draudimo kompanijoje ERGO ar draudimo polisas su žalia kortele ar be jos, draudimo kaina nepasikeičia. Taigi verta žinoti, kad draudžiantis ERGO kompanijoje visada pasiimkit žalią kortelę, nes ji galima sakyti nemokama.

Paskutinis veiksnys lemiantis draudimo kainą, kurį, manau, būtina paminėti, tai klausimas ar vairuos automobilį jaunesnis už savininką vairuotojas. Jeigu vairuos, tai draudimas vienareikšmiškai brangs, tai priklauso nuo to, kiek tas jaunesnis vairuotojas yra nepatyręs, jei visiškai „žalias“ draudimas pabrangs ryškiai. Tačiau tai puikus būdas taupyti, kai šeimoje atsiranda naujas vairuotojas ir draudimas išrašomas ne jam, o automobilis draudžiamas kaip šeimos automobilis taip visada sutaupoma draudimo kainos. Taigi draudimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių.

Šaltinis: www.adraudimas.lt