HomeNaujienos

Lietuvoje — nauji greičio matuokliai

Lietuvoje — nauji greičio matuokliai

Šiais metais greičio matuokliai visoje šalyje sulaukia itin daug dėmesio, o nuo vasario 11-tos dienos įsigaliojo ir nauja tvarka: pasibaigus paslaugo

Automobilių nuoma pasaulinės pandemijos metu
Draudimo kainos augs ir toliau
Naujas Lietuvos policijos tarnybinio automobilio dizainas

Šiais metais greičio matuokliai visoje šalyje sulaukia itin daug dėmesio, o nuo vasario 11-tos dienos įsigaliojo ir nauja tvarka: pasibaigus paslaugos teikimo sutarčiai, Lietuvos keliuose turėjo būti išjungti visi iki tol veikę momentinio greičio matuokliai.

Vis dėlto Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) šio fakto nesureikšmino. Jos pateiktais duomenimis, tokių matuoklių šalies keliuose buvo 139, o dar 11 jų buvo mobilūs, dažniausiai slepiami pakelėse pastatomuose „Volkswagen Caddy“ automobiliuose.

Teigiama, kad visi matuokliai bus išvežti į Vokietiją, ir Lietuvos keliuose vairuotojai jų daugiau nebepamatys.

Šiuo metu šalyje greitis matuojamas vidutinio greičio matavimo ruožų pagalba, kurių įrengta 25, taip pat miestuose likusiais greičio matuokliais, bei naudojant policijos automobiliuose esančią greičio matavimo įrangą.

Beveik kiekvienam vairuotojui kyla klausimas, ar greičio matuokliai gali klysti ir kokio dydžio tolerancija taikoma užfiksavus pažeidimą. Lietuvos kelių policija yra paskelbusi tik stacionarių greičio matuoklių leidžiamą paklaisą, kuri yra 2 kilometrai per valandą, ir ji visuomet taikoma vairuotojo naudai. Tuo tarpu apie greičio matuoklių toleranciją policija duomenų nepateikia.

LAKD patvirtino apie šalyje numatomus įrengti greičio matuoklius, kurių iki kitų, 2020 m., Lietuvoje atsiras tikrai nemažai: numatyta pastatyti 130 vidutinį greitį matuojančių prietaisų (iš viso 260 įrenginių vienetų), o prie jų „prisijungs“ 70 naujų matuoklių, skirtų fiksuoti momentiniam greičiui.

Dar šiais metais planuojama įrengti matuoklius pačiose svarbiausiose Lietuvos kelių vietose, itin daug dėmesio skiriant vidutinio greičio matuoklių tinklo plėtrai.

Teigiama, kad prie dabar esamų 25 ruožų, kuriuose matuojamas vidutinis greitis, iki 2019 m. pabaigos prisidės dar 50.

Vienas pirmųjų sąraše — kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas (A12) ties Tauragės miestu atsirasiantis greičio matuoklis, kurį žadama pastatyti kelio ruože nuo 151 iki 157-to kilometro. Prioritetiniais ruožais greitesniam vidutinio greičio matuoklių įrengimui taip pat laikomi kelio A9, kitaip žinomo pavadinimu „Panevėžys-Šiauliai“ ruožas nuo 5-to iki 8-to kilometro, ir kelio Kaunas-Zarasai-Daugpilis (A6) atkarpa nuo 28-to iki 30-to kilometro.

Momentinių greičio matuoklių įrengimo darbai taip pat prasidės jau šiemet, pradžioje įrengiant kelis tokius matuoklius strategiškai svarbiausiose vietose: kelyje A12 ties Tauragės miestu, A9 ties Radviliškiu bei A1 ties Vilniumi, tarp 10-to ir 17-to kilometro.

LAKD vadovas V. Andrejevas teigia, kad naujai įsigyti greičio matuokliai bus gerokai protingesni: jie gebės ne tik fiksuoti viršytą greitį, bet taip pat ir pateikti daugiau parametrų, tokių kaip techninės apžiūros ar draudimo neturinčių automobilių fiksavimas bei vogtų mašinų atpažinimas.

Vis dėlto norime Jus įspėti, kad jeigu sugalvosite patikrinti aplink Klaipėdą esančius greičio matuoklius bei jų veikimą ir nuspręsite šiuo klausimu su draugais surengti sportines lažybas, galite likti nustebę.

Pasirodo, kad nors oficialiai ir buvo skelbiama, kad Lietuvoje visi matuokliai bus išjungti nuo vasario 11 dienos, tačiau Klaipėdos apskrityje įmonei „Fima“ priklausę matuokliai kol kas dar veikia ir bus išmontuojami tik palaipsniui.

Vairuotojai socialiniuose tinkluose dalijosi savo nuomonėmis ir pastebėjimais, kad pastaruoju metu minėtieji matuokliai veikė „neįprastai dažnai“, o kai kurie „mirksėjo net ir pro juos važiuojant vos kelių dešimčių kilometrų per valandą greičiu“. Teigiama, kad per paskutinę savaitę čia užfiksuota virš tūkstančio pažeidėjų.

Įmonės atstovas pakomentavo situaciją, paminėdamas, kad „įrangos išmontavimo planas turėtų būti suderintas iki vasario pabaigos“, taip pat akcentuodamas, kad nors į „Fima“ jau kreipėsi keli asmenys su teiginiais, kad juos nepagrįstai užfiksavo greičio matuokliai, išnagrinėjus situaciją paaiškėjo, kad kalbama apie pačiame Klaipėdos mieste įrengtus matuoklius, o jie nėra prižiūrimi minėtos bendrovės.