HomePatarimai

Turbinos remontas: ką reikia žinoti paprastam vairuotojui?

Turbinos remontas: ką reikia žinoti paprastam vairuotojui?

Turbina – svarbi automobilio dalis, ir jai sudegus, transporto priemonės savininkas patiria nemažai rūpesčių bei išlaidų. Tačiau užbėgti įvykiams už a

Ratlankio išnešimas
Ar verta pasinaudoti auto supirkėjų paslaugomis?
Kaip paruošti automobilį pavasariui?

Turbina – svarbi automobilio dalis, ir jai sudegus, transporto priemonės savininkas patiria nemažai rūpesčių bei išlaidų. Tačiau užbėgti įvykiams už akių tikrai galima – reikia tinkamai prižiūrėti savo automobilį ir nevažinėti juo nuo vieno gedimo iki kito, t. y. reguliariai atlikti diagnostiką ir remontuoti smulkius gedimus.

Svarbiausios funkcijos

Turbina, kuri realiai vadinasi turbokompresorius, sudaryta iš 2 dalių: į vieną prietaisą sujungtų kompresoriaus ir dujų turbinos. Daugelis šiuolaikinių dyzelinių variklių turi turbinas. Labiausiai tai jaučiasi įsėdus iš senesnio automobilio be turbinos į naujesnį su turbina. Kokias funkcijas atlieka turbina? Visų pirma, automobilis su turbina yra kur kas galingesnis, greičiau įsibėgėjantis, dinamiškas, be to, turbokompresorius padeda sutaupyti kuro. Paskaičiuota, kad automobilis su turbina vidutiniškai eikvoja maždaug apie trečdaliu mažiau kuro negu automobilis be šio mechanizmo. Trumpiau tariant, automobilis su turbokompresoriumi – ir ekonomiškesnis, ir galingesnis, ir ekologiškesnis.

Kebli patikra ir platus gedimų spektras

Jei turite senesnį, prastai prižiūrimą automobilį, turbinų remontas gali tapti neišvengiamas. Kaip pastebėti turbinos gedimą? Vienas pirmųjų signalų – tai suprastėjusi ar ir visiškai dingusi automobilio trauka. Tad jei kelyje anksčiau sėkmingai lenkdavote kitus automobilius, o dabar akseleratoriaus pedalą minate iki dugno, o rezultatas – vos pajudate iš vietos, metas apsilankyti autoservise.

Įtarus, kad turbina sugedo, pirmiausiai reikia atlikti patikrą. Viena iš dažnesnių turbinos gedimo priežasčių – sudegęs velenas. Jis gali sulūžti dėl šalutinių išmetimo sistemoje atsiradusių produktų, dėl nutrūkusio, šalia oro srauto matuoklio esančio tinklelio ir kt.

Kur geriausiai remontuoja turbinas?

Be abejonės, norint, kad turbina vėl sėkmingai tarnautų, reikia rasti šios srities specialistus. Šiandien plačiai žinomas turbinų remontas Kaune. Su turbinų meistrais galima pasikonsultuoti bet kuriuo metu, ne tik darbo valandomis. Yra galimybė paimti turbiną iš automobilio savininko ir ją atiduoti ar išsiųsti per autobusų siuntų tarnybą jau suremontuotą nepaimant pačio automobilio. Taip pat gali būti atliekamas ir skubus turbinos remontas, kurio trukmė – 1 darbo diena. Turbinos remontui suteikiama 12 mėn. garantija, o ridos apribojimai netaikomi.