HomeNaujienosPatarimai

Padangų keitimo metas

Padangų keitimo metas

Jau beveik tas metas, kai autoservisus ir ratų montavimo bus užtvindytos automobilių vairuotojais, norintčiais pasikeisti žiemines padangas į tinkamas

VipSauga Track Day 2010/10/02 Kacergine
10 žingsnių ruošiant automobilį žiemai
Ratlankio išnešimas

Jau beveik tas metas, kai autoservisus ir ratų montavimo bus užtvindytos automobilių vairuotojais, norintčiais pasikeisti žiemines padangas į tinkamas važiuoti vasarą. Tai būtina padaryti – iki balandžio 10 dienos. Vieni vairuotojai ieško naujų, kiti – naudotų padangų, vieniems reikalingos pačios pigiausios, kiti gali mokėti ir neskaičiuodami.

Vidutiniškai pusė vairuotojų planuoja pirkti naujas padangas, kita pusė – jau naudotas, rodo Autogidas.lt apklausos rezultatai. Dauguma už vasarines padangas gali mokėti iki 100 Lt už vienetą, likusieji 43 proc. respondentų gali skirti apytiksliai nuo 100 iki 300 Lt už vienetą.

Didžiąją dalį (apie 80 proc. pasiūlos) internete siūlomų įsigyti padangų sudaro jau naudotos padangos, rodo skelbimų statistika. Internetu daugiausiai prekiaujama naudotomis padangomis, jos parduodamos atvežtos iš užsienio arba pačiam vairuotojui nusprendus įsigyti kitokias. Naujų padangų didžioji pasiūlos dalis siūloma specializuotose parduotuvėse.

Vidutinės naudotų vasarinių padangų, parduodamų internete, kainos siekia 40–200 Lt už vienetą, o naujų vasarinių padangų kainos skelbimuose svyruoja nuo 100 iki 350 Lt. Tai vidutinės siūlomos kainos, kurios gali skirtis, priklausomai nuo konkrečių padangų būklės, nusidėvėjimo (jei padangos naudotos), gamintojo ir pan.

Autogidas.lt duomenimis, vertinant pagal gamintoją, vairuotojams pateikiama didžiausia šių gamintojų padangų pasiūla (pateikta mažėjimo tvarka): „Michellin“, „Continental“, „Goodyear“, „Dunlop“, „Bridgestone“, „Pirelli“, „Nokian“, „Gislaved“ ir „Hankook“ padangos. Paklausiausių padangų sąrašas, įvertinus vartotojų susidomėjimą, kiek kitoks: paklausiausios ir daugiausia susidomėjimo sulaukia „Nokian“, „Goodyear“, „Hankook“, „Dunlop“, „Bridgestone“, „Continental“, „Michelin“ ir kitos padangos.

Kokias padangas rinktis turi nuspręsti pats automobilio savinkas. Aišku, kad geriausia pirkti žinomu firmų naujas padangas, geriausia iš naujų kolekciju. Žiūrėti kad padangos nebūtu pagamintos seniau ir gulėjusios sandelyje. Kam tada pirkti padangas pagamintas 2008metais, ir mokėti kaip už naujas, jei joms jau keturi metai.

Aišku suprantama, kad Lietuvoje vairuotojai negali sau leisti pirkti naujų padangu komlektų, todėl visi ieško jiems geriausių sprendimų. Vieno tinkamo recepto visiems nėra. Svarbu kad padangos nebūtu guzuotos, turėtu leistina lygi protektoriaus. Nes slidžiam arba šlapiam kelyje tai svarbiausi faktoriai.

 

Topcar.lt portalas taip pat perspėja kad nemeskite senų padangų į konteinerius. Jas priduoti galite spec. aikštelėse:

Autoservisų paslaugomis besinaudojantys kauniečiai senas, nereikalingas padangas gali nemokamai palikti remonto dirbtuvėse. Tai numatyta 2007 m. priimtame LR Aplinkos ministro įsakyme, kuris remonto dirbtuves įpareigoja priimti padangų remonto ir demontavimo metu likusias netinkamas naudoti padangas.

Kauniečiai senas padangas gali nuvežti į stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles:
Ašigalio g. 20A ir Julijanavos g. 1A (Informacija tel. 386 949)
Antradieniais – penktadieniais nuo 9 iki 18 val.;
Šeštadieniais nuo 9 iki 15.30 val.;
Sekmadienis ir pirmadienis – nedarbo dienos.
Nemajūnų g. 15B; Raudondvario pl. 155 D (Informacija tel. 8 682 55780)
Antradieniais – penktadieniais nuo 10 iki 19 val.;
Šeštadieniais nuo 9 iki16 val.;
Sekmadienis ir pirmadienis – nedarbo dienos;
Pietų pertrauka 13-14 val.