HomeAutomobiliai

Kur dėti senas padangas?

Kur dėti senas padangas?

Iki balandžio 10-osios visi Lietuvos vairuotojai privalo žiemines automobilių padangas pakeisti vasarinėmis. Kaip ir kiekvieną pavasarį bei rudenį,

Kaip paruošti automobilį pavasariui?
Ratlankio išnešimas
Vasarą reikėtų rinktis tik vasarines padangas

Iki balandžio 10-osios visi Lietuvos vairuotojai privalo žiemines automobilių padangas pakeisti vasarinėmis. Kaip ir kiekvieną pavasarį bei rudenį, keičiant ratus, kyla klausimas, kur dėti nebetinkamas naudojimui padangas?

Lietuvoje įprasta nebereikalingas gumines ratų dalis sumesti į bendrus konteinerius arba palikti šalia jų. Padangų keitimo metu, pavasarį ir rudenį, pamiškėse susiformuoja nedideli padangų sąvartynai. Įmonės, besirūpinančios atliekų tvarkymu, nesurenka padangų, tad jos lieka daugiabučių kiemuose, išmetamos pakelėse ar pamiškėse.

„Automobilio padanga yra specifinė atlieka ir jos į bendrus sąvartynus vežti negalima. Visas padangas privalu atiduoti į specialias surinkimo aikšteles arba palikti automobilių servise. „Iš ten jos keliauja į dvi bendroves, utilizuojančias nebereikalingus guminius ratų apvalkus. Per kelis metus, kai nustatyta nauja padangų surinkimo tvarka, kasmet jų atvežama vis daugiau,” – sako „Ecoservice” generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Šiuo metu 28 savivaldybėse veikia 40 stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių. Planuojama įrengti dar 66 tokio tipo aikšteles. Gyventojai informacijos apie atliekų surinkimą gali teirautis savo miestų ar rajonų savivaldybėse.

Priimti naudotas padangas iš ratų keisti atvažiavusių vairuotojų privalo autoservisai. Tačiau už už tai, kad surinktas padangas autoservisas nuveš į utilizavimui skirtas aikšteles, mokėti turi vairuotojas. Mokestį nustato patys servisai. Už kiekvieną naudotą padangą imama nuo 2 iki 15 litų.

Ateityje tokia tvarka turėtų keistis. Aplinkos ministerija jau baigia rengti ir derinti įstatymo projektą, pagal kurį padangų platintojai, nereikalaudami papildomai sumokėti, privalės priimti nebereikalingas padangas.

„Įsigydamas naujas padangas, vairuotojas galės nemokamai grąžinti senas. Priimtas padangų atliekas platintojas privalės perduoti jas tvarkančiai įmonei. Be to bus nustatyta prievolė padangų gamintojams ir importuotojams kompensuoti padangų pardavėjų išlaidas, kurias jie patiria surinkdami, saugodami ir veždami padangas jų tvarkytojui,“ – teigia Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėja Raminta Radavičienė.