HomeAutomobiliai

Mobilaus telefono naudojimas vairuojant

Mobilaus telefono naudojimas vairuojant

Šiais laikais turbūt niekas neįsivaizduoja savo dienos be išmaniųjų mobiliųjų telefonų. Išmanieji taip pakeitė mūsų gyvenimą, kad mes prie to tiesiog

Elektromobiliai ir tai, ko apie juos nežinojote
BMW M5 „Gollum“ pasiekia 1 000 AG
BMW M4 Coupe

Šiais laikais turbūt niekas neįsivaizduoja savo dienos be išmaniųjų mobiliųjų telefonų. Išmanieji taip pakeitė mūsų gyvenimą, kad mes prie to tiesiog prisitaikėme, jie palengvina mūsų kasdienybę, kitiems suteikia džiaugsmo, kiti tiesiog atsipalaiduoja naudodami išmaniuosius telefonus, galu gale kitiems tai darbo įrankis.  Tačiau reikia atminti kad vairavimas ir naudojimasis telefonu yra nesuderinami dalykai. Naudojimasis išmaniuoju telefonu blaško jūsų dėmesį, nors ir atrodo kad kalbėjimas telefonu daug įtakos nepadaro, tačiau taip tikrai nėra, ką jau kalbėti apie naršymą internete, kad būtų lengviau įsivaizduoti galime tiesiog paskaičiuoti: jei važiuojate mieste leistinu vidutiniu 50 km/val greičiu, vos per 2 sekundes jūsų automobilis sugeba įveikti net 27 metrų atstumą. Tad vairavimas ir naršymas telefone yra tas pats kas vairavimas užsimerkus.

Aišku šiais laikais, kai miestai dideli ir važiuojant iš darbo ar į darbą piko valandomis susidaro kamščiai kuriuose praleidžiame daug laiko norisi kažką veikti.  Vieni ramiai klausosi savo mėgiamos muzikos ar mokosi klausydami audio knygas. Kiti išsitraukia savo išmaniuosius telefonus ir pasineria į internetinį gyvenimą. Tikrina socialinius tinklus, skaito portalų naujienas ar žaidžia internetinius žaidimus tiesiog savo telefono pagalba. Taip šiais laikais su technologijomis viskas įmanoma, visur veikia 4G interneto tinklas, išmanieji telefonai šiais laikais yra lyg maži kompiuteriai, tad sugeba atlikti net ir rimčiausias užduotis, ką jau kalbėti, kad jie iš rinkos visiškai išstūmė skaitmeninius foto aparatus, GPS navigatorius ir kitus seniau mums buvusius reikalingus įrenginius. Tačiau toks žmonių užsiėmimas turi ir savo pasekmės.  Atrodo kas čia tokio kad stovint kamštyje žmogus naršo telefone, tačiau taip nėra, tai turi labai didele įtaką saugumui.

Mobilaus telefono naudojimas vairuojant

Mobilaus telefono naudojimas vairuojant

Naudojimasis telefonu prie vairo Lietuvoje yra uždraustas kelių eismo taisyklėmis KET 20 p. (Lietuvos kelių eismo taisyklės aiškiai nurodo: vairuojant yra draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemone, kai ši yra laikoma rankoje.) Vadinasi draudžiama ne tik kalbėti bet ir rašyti SMS žinutes, skrolinti, žaisti ir t.t. Nors naudojimasis telefonu ir yra uždraustas, tačiau ši problema taip įsigalėjusi kad vis dar yra labai opi. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis 2019 metais pareigūnams įkliuvo 19,5 tūkst. pažeidėjų, kurie naudojosi mobiliuoju telefonu būdami už vairo.  O reikia atminti kad bauda už šį pažeidimą nėra jau tokia maža ir siekia nuo 60 iki 90 eurų.

Taip pat skaitykite: Baudos už KET pažeidimus.

Norint išvengti baudos ir saugiai naudotis mobiliuoju telefonu, jums reikės laisvų rankų įrangos jei norite kalbėti mobiliuoju telefonu vairuojant. Renkantis laisvų rankų įrangą butinai įsitikinkite jog yra galimybė per ją telefoną valdyti balsu. Su tokia įranga visą dėmesį skirsite vairavimui: galėsite neatitraukus rankų ir akių, surinkti numerį, išklausyti el. laiškų ar žinučių tekstus ir net rasti reikiamą atsakymą internete.

Norint naudotis GPS programa esančioje telefone, jums reikės telefono laikiklio.
Naudodamiesi šiomis taisyklėmis, ne tik saugiau jausitės patys, tačiau saugosite keliuose ir aplinkinius. Taip bus ne tik saugiau vairuoti, tačiau kai bus mažiau žioplių kurie skrolina kelionės metu, ar vairuoja neatidžiai kalbėdami telefonu ir kamščiai miestuose bus mažesni.