HomeAutomobiliai

Automobilio nuoma: daug aktualių klausimų ir atsakymų

Automobilio nuoma: daug aktualių klausimų ir atsakymų

Kai rinkoje yra tiek daug skirtingų automobilių nuomos bendrovių, ne vienam pirmą kartą automobilį išsinuomoti norinčiam vartotojui gali iškilti d

Mobilaus telefono naudojimas vairuojant
Pirmas žvilgsnis į naująją „Nissan Micra”
Lietuviški elektromobiliai, kokie jie?

Kai rinkoje yra tiek daug skirtingų automobilių nuomos bendrovių, ne vienam pirmą kartą automobilį išsinuomoti norinčiam vartotojui gali iškilti daugybė dilemų. Kokią bendrovę būtų verta pasirinkti? Kokiam terminui būtų optimaliausia nuomotis pasirinktą transporto priemonę? Kokios nuomos sąlygos yra įprastinės, o kurių reikėtų vengti? Kokio užstato reikia norint išsinuomoti automobilį? Kokios bendrovės taiko pačią palankiausią automobilių nuomos kainodarą? Todėl jei jūs norite pasinaudoti automobilio nuoma ir turite daugybę klausimų, žemiau pateikti patarimai turėtų palengvinti tokių klausimų sprendimą.

Kas gali išsinuomoti lengvąjį automobilį?

Jei nusprendėte kreiptis į lengvuosius automobilius nuomojančią bendrovę, jums turbūt kyla klausimas, ar jūs galėsite tai padaryti ir kokie reikalavimai yra keliami vairuotojui, norinčiam eksploatuoti nuomotą transporto priemonę?

Jei jūs nuomositės lengvąjį automobilį, nuomos bendrovė iš jūsų reikalaus galiojančio B kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Jūsų amžius taip pat neturėtų būti jaunesnis nei 21 m., o jūsų vairavimo patirtis privalo būti ne mažesnė nei 2 metai.

Norint išsinuomoti transporto priemonę, vartotojas taip pat turi turėti savo vardu išduotą banko kortelę, kuri pasitarnaus kaip jo asmens tapatybės patvirtinimo priemonė.

Ar bus privaloma sumokėti užstatą?

Užstatas visuomet nuomotojui yra sumokamas prieš prasidedant pasirinktos transporto priemonės nuomos laikotarpiui. Kokio dydžio yra nuomojamo automobilio užstatas, labai tiesiogiai priklauso nuo individualių veiksnių, t.y. pasirinktos lengvojo automobilio markės ir modelio, transporto priemonės kategorijos, automobilio gamybos metų ir kitų detalių.

Įprastai automobilio užstato dydis būna lygus KASKO frančizės dydžiui. Jei pasibaigus automobilio nuomos terminui transporto priemonė nuomotojui yra grąžinama nepažeista ir taip pat nebūna pažeistos kitos automobilio nuomos sutarties sąlygos, užstatas klientui yra sugrąžinamas.

Ar automobilis, kurį išsinuomosite, bus apdraustas?

Jei pasirinksite šiuolaikinę automobilių nuomos bendrovę, galite būti tikri, kad nuomai siūlomi automobiliai bus apdrausti TPVCA draudimu ir KASKO draudimu. Už visą tai papildomai vairuotojui mokėti nereikia. Tačiau įprastinis pilnas draudimo komplektas dažniausiai nesuteikia draudimo apsaugos automobilio salonui, jo padangoms ar stiklams. Todėl jei jūs norite papildomo draudimo, turėtumėte tai su nuomotojais aptarti iš anksto.

Kaip yra mokama už automobilio nuomą?

Kiekviena automobilių nuomos bendrovė gali taikyti skirtingas apmokėjimo už nuomojamą automobilį sąlygas. Tačiau yra įprasta, jei atliekant pasirinkto automobilio rezervaciją, yra sumokama apytiksliai 20% nuomos kainos, o likusi 80% dalis yra apmokama prieš pasirašant automobilio nuomos sutartį.

Nereikėtų pamiršti, kad jei jūs rezervuosite transporto priemonę, tačiau dėl pasikeitusių aplinkybių jums nepavyks pasirašyti automobilio nuomos sutarties ar tiesiog jūs nuspęsite to nedaryti, rezervacijos metu jūsų sumokėtas avansas jums grąžintas nebus.

Dažniausiai už automobilio nuomą galima sumokėti tiek bankiniu pavedimu, tiek ir grynaisiais pinigais arba banko kortele. Tačiau kai kurios bendrovės savo klientus papildomai apmokestina, jei jie už automobilio nuomą moka banko kortele. Todėl jei ir jūs planuojate apmokėti debetine arba kredito kortele, pasidomėkite ar jums nebus taikomi papildomi mokesčiai.

Kaip turi būti grąžinamas automobilis?

Kiekvienas automobilis, kuris yra išnuomojamas su pilnu degalų baku, taip pat privalo būti grąžintas su pripildytu degalų baku. Jei ši sąlyga nebūna įgyvendinama ir klientas transporto priemonių nuomos bendrovei automobilį grąžina nepilnu degalų baku, jis turi padengti tiek degalų bako pripildymo išlaidas, tiek ir papildomus mokesčius, kuriuos yra nustačiusi tokių paslaugų bendrovė.

Transporto priemonė taip pat turi būti grąžinta nepažeista ir lygiai tokios pačios būklės, kokia buvo automobilio nuomos sutarties įsigaliojimo dieną.

Daugiau informacijos apie automobilių nuomą https://smartrent.lt