HomeRenginiai

Kauno ruduo 2013

Kauno ruduo 2013

Pirmoji ralio „Kauno ruduo 2013“ diena buvo kupina techniškų trasų, sunkiau nuspėjamos žvyro dangos ir netikėtų įvykių. Pasibaigus pirmosios dienos 7

Volvo Concept Coupe
FAST LAP 2013 – Kačerginė Rugsėjo 7 d
BMW M4 Coupe

Pirmoji ralio „Kauno ruduo 2013“ diena buvo kupina techniškų trasų, sunkiau nuspėjamos žvyro dangos ir netikėtų įvykių. Pasibaigus pirmosios dienos 7 greičio ruožams bendroje įskaitoje pirmauja praėjusių metų ralio čempionas Dominykas Butvilas.

„Nuo pat pirmųjų greičio ruožų siekėme palaikyti aukštą tempą, kad mūsų varžovams tektų vytis nuo pat pradžių. Tai mums pavyko ir po pirmosios dienos turime jau daugiau nei pusės minutės persvarą prieš artimiausią lenktynininką iš Lenkijos, o trečiasis ekipažas atsilikęs jau beveik pusantros minutės,“ – teigia D.Butvilas. Vis dėlto, anot jo, atsipalaiduoti tikrai dar anksti net ir turint tokią persvarą. „Lenkų lenktynininkai yra tikrai labai greiti ir bus sunku antrąją dieną išlaikyti turimą persvarą. Miesto asfaltiniuose greičio ruožuose jie buvo pranašesni ir sumažino atsilikimą aštuoniomis sekundėmis. Žinoma, reikia neužmiršti, kad Lenkijoje didžioji dalis ralio sezono varžybų vyksta ant asfalto dangos. Jiems ši danga yra taip gerai pažįstama kaip kad mums – žvyras,“ – teigia lenktynininkas.

Dominyko Butvilo teigimu, ralis yra techninė sporto šaka, todėl netikėtumai gali užklupti labai greitai. „Labai gaila, bet per pirmąją dieną incidentų patyrė daug pajėgių ir patyrusių sportininkų, kurie taikė į greičiausių TOP10 lenktynininkų tarpą. Džiaugiuosi dėl visų lenktynininkų, kad nebuvo rimtų sužalojimų. Tai tik mums visiems primena, kiek šis sportas yra pavojingas ir netikėtas,“ – teigia D. Butvilas. Todėl, jo teigimu, negalima iš anksto kabinti vainikų ir šauti nugalėtojų šampano. „Visus titulus bus galima dalinti tik ant apdovanojimų pakylos. Nors persvara yra nemaža, tačiau iki finišo dar reikės sunkiai padirbėti,“ – mintimis dalinasi praėjusių metų čempionas.

Antrąją ralio „Kauno ruduo 2013“ dieną lenktynininkai turės įveikti 5 greičio ruožus.