HomePatarimai

Kaip atgauti sumokėtą degalų akcizą transporto įmonėms?

Kaip atgauti sumokėtą degalų akcizą transporto įmonėms?

Kai kuriose šalyse ES verslininkai turi teisę susigrąžinti akcizo mokestį, sumokėtą už įsigytus degalus, jei jie naudojami krovinių ar keleivių vežimo

Ar galima važinėti žieminėmis padangomis vasara?
Kaip greičiau parduoti automobilį?
Patarimai, kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių

Kai kuriose šalyse ES verslininkai turi teisę susigrąžinti akcizo mokestį, sumokėtą už įsigytus degalus, jei jie naudojami krovinių ar keleivių vežimo versle. Tad, kaip tai padaryti?

Kokios akcizų už degalus grąžinimo sąlygos?

 Šiuo metu tik kelios Europos šalys leidžia iš dalies susigrąžinti akcizo mokestį, sumokėtą už degalus, skirtus transporto reikmėms:

 • Ispanija;
 • Prancūzija;
 • Belgija;
 • Slovėnija;
 • Italija;
 • Kroatija;

 

Skirtingai nuo kito transporto įmonėms svarbaus grąžinimo – pridėtinės vertės mokesčio susigrąžinimo, akcizo grąžinimo taisyklės Europos Sąjungoje nėra suderintos ir dėl šios priežasties nėra standartinės, visoms šalims bendros tvarkos. Iš esmės kiekviena nacionalinė muitinės administracija nustato savo taisykles.

Jei degalus sunkvežimiams ar autobusams pilate pirmiau išvardytose šalyse, galite susigrąžinti dalį už degalus sumokėto akcizo mokesčio, nors gali būti tam tikrų apribojimų, susijusių su teise reikalauti grąžinti sumokėtą akcizą ir su tuo, kiek laiko atgal galite reikalauti grąžinti sumokėtą akcizą. Kai kuriose šalyse galite susigrąžinti akcizus už degalus, įsigytus prieš daugelį metų.

Prašymai grąžinti degalų akcizą paprastai teikiami per nacionalinę muitinės tarnybą, užpildant skaitmenines arba popierines formas ir pateikiant prašymą pagrindžiančius dokumentus.

Sumos grąžinimo kriterijai

Akcizo grąžinimo sumos priklauso nuo kelių pagrindinių kriterijų:

 • Transporto priemonės tipas: didžiausios grąžinamos sumos paprastai taikomos sunkiasvorėms transporto priemonėms, tokioms kaip sunkvežimiai ir autobusai.
 • Degalų rūšis: dyzelinis kuras yra dažniausiai taikoma kuro rūšis akcizo grąžinimui.
 • Naudojimo pobūdis: akcizo grąžinimas taikomas tik komerciniam transportui, todėl būtina įrodyti, kad degalai buvo sunaudoti būtent šiam tikslui.

Kokios sumos gali būti grąžinamos?

Europos Sąjungos šalys taiko skirtingus degalų akcizo grąžinimo tarifus. Pavyzdžiui:

 • Belgija: Belgijoje transporto įmonės gali susigrąžinti apie 0,247 EUR už litrą dyzelinio kuro.
 • Prancūzija: Prancūzijoje grąžinama suma yra apie 0,157 EUR už litrą dyzelinio kuro.
 • Ispanija: Ispanijoje galima susigrąžinti apie 0,049 EUR už litrą dyzelinio kuro.

Pasinaudokite profesionalios įmonės, galinčios supaprastinti degalų akcizo atgavimą, pagalba

Norėdami supaprastinti ir pagreitinti visą šį procesą, galite kreiptis į mokesčių grąžinimo paslaugas teikiančią įmonę, kurios profesionalūs darbuotojai pateiks už jus prašymus užsienio muitinės įstaigai.

Įmonė pasirūpins, kad forma būtų tinkamai užpildyta ir prie jos būtų pridėti visi reikalingi dokumentai, taip pat stebės jūsų prašymus tol, kol atgausite pinigus. Kai kuriais atvejais akcizų sumos gali būti iš anksto finansuojamos jūsų įmonei, taip dar labiau pagerinant jūsų pinigų srautus.