HomePatarimai

Ką verta įsidėti į automobilio bagažinę?

Ką verta įsidėti į automobilio bagažinę?

Automobilis daugeliui iš mūsų yra viena pagrindinių transporto priemonių, su kuria pasiekiame ne tik darbą ar parduotuvę, bet ir leidžiamės į ilgesnes

Padangų dėvėjimasis
Specialistai keisti padangų kol kas nepataria
Priekinio stiklo priežiūra vasara

Automobilis daugeliui iš mūsų yra viena pagrindinių transporto priemonių, su kuria pasiekiame ne tik darbą ar parduotuvę, bet ir leidžiamės į ilgesnes išvykas. Norisi, kad tokios kelionės būtų maksimaliai saugios ir patogios: tai užtikrina ne tik techniškai tvarkingas automobilis, bet ir jo bagažinės turinys. Šį kartą aptarsime pagrindinius atributus, kuriuos privalu ir pravartu turėti transporto priemonėje – pasitikrinkite, ar visus juos esate įsigiję.

Kokius daiktus automobilyje turėti yra būtina?

Pagal kelių eismo taisykles, Jūsų transporto priemonėje visuomet turėtų būti šie daiktai:

  • Pirmosios pagalbos rinkinys. Automobiliams skirtoje vaistinėlėje iš karto galima rasti visus svarbiausius reikmenis, kurie galėtų būti naudingi nutikus nelaimei. Toks rinkinys pravers ir tuomet, jei tarp keleivių yra mažesnių vaikų: net ir lengvi jų parkritimai ant žemės netaps didele problema, o bet kokias žaizdeles galėsite greitai sutvarstyti.
  • Gesintuvas. Šio gaminio paskirtis yra labai aiški, tačiau net ir suprasdami pavojus, daugelis vairuotojų juos pasiskolina tik prieš techninę automobilio apžiūrą. Visgi, šiuolaikiniai gesintuvai tikrai neužima daug vietos ir nereikalauja didelių išlaidų, tad protinga būtų jiems surasti nuolatinę vietą savo bagažinėje. Taip apsisaugosite nuo didesnių nelaimių, o galbūt turėsite šansą padėti kitiems.
  • Avarinio sustojimo ženklas. Jis yra naudojamas tuomet, kai dėl vienų ar kitų priežasčių turite sustoti važiuojamojoje kelio dalyje. Priešais transporto priemonę pastatytas ženklas vairuotojams matosi iš toli, tad jie suspės laiku sumažinti greitį ar Jus aplenkti, tokiu būdu išvengdami dar didesnės nelaimės.
  • Apsauginė liemenė. Jeigu susidūrėte su prieš tai aptarta situacija, prieš išlipdami iš automobilio turėtumėte užsidėti liemenę. Ji, kaip ir avarinis ženklas, švies iš toli – skirtumas tas, kad šį kartą Jūs patys būsite geriau pastebimi. Tą pačią liemenę galėsite vilkėti ir tuomet, kai važinėsite dviračiu.

Papildomi daiktai, praversiantys kelionėse

Be privalomų reikmenų, savo bagažinėje taip pat naudinga turėti šiuos daiktus:

  • Tempimo lynas. Jis bus nepamainomas tais atvejais, kai nebegalėsite užvesti savo automobilio ir reikės jį nutempti į servisą ar kitą vietą. Lynas bus vertingas ir tais atvejais, kai užklimpsite sniege arba purve. Toks gaminys tikrai nereikalaus daug vietos, bet bus naudingas tiek Jums, tiek ir kitiems vairuotojams.
  • Užvedimo laidai. Jais dažniausiai pasirūpinama prasidedant šaltajam sezonui, kuomet dėl žemesnės temperatūros ne visada pavyksta užkurti automobilį. Turint užvedimo laidus bagažinėje, bus daugiau šansų, jog kaimynai ar vairuotojai padės Jums efektyviai išspręsti šią problemą, o galbūt ir patys dažniausiai apsiimsite gelbėtojų vaidmenį.
  • Svarbiausių skysčių atsargos. Nors tokių produktų galima nusipirkti bet kurioje degalinėje, kartais pasitaiko situacijų, kuomet atstumas iki artimiausios parduotuvės yra itin tolimas, tad verta pagalvoti apie atsargas savo bagažinėje. Jei ieškosite variklinės alyvos, platų pasirinkimą atrasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/auto-prekes/automobiliniai-tepalai/variklines-alyvos.
  • Žibintuvėlis. Tai – paskutinė, tačiau labai naudinga prekė, kuri pravers tais atvejais, kai tamsiuoju paros metu norėsite įvertinti situaciją po kapotu ar būsite priversti atlikti kitus panašius darbus. Tiesa, šiais laikais tokiais atvejais į pagalbą dažnai pasitelkiami išmanieji telefonai, tačiau gali pasitaikyti situacijų, kuomet reikės taupyti jų bateriją, tad papildomas šviesos šaltinis Jums tikrai nepamaišys.

Šį sąrašą dar tikrai būtų galima praplėsti įvairiais kitais reikmenimis, tačiau tai – vieni svarbiausių atributų, kurie užtikrins saugias keliones. Niekuomet negalime žinoti, kas mūsų laukia kelyje, bet tikrai galime pasistengti, kad bet kokie iššūkiai būtų lengviau įveikiami.