HomePatarimai

Kokias paslaugas teikia automobilių spynų meistrai?

Kokias paslaugas teikia automobilių spynų meistrai?

Nėra nieko blogiau už situaciją, kai reikia kur nors skubėti, o negali įeiti į savo automobilį. Nesvarbu, ar palikote raktus užrakintame automobilyje,

Swedish Car Meet vol.3: Dragadienis rugsėjo 23
2010 Honda Klubo sezono atidarymas
Greičiausias visų laikų STI modelis

Nėra nieko blogiau už situaciją, kai reikia kur nors skubėti, o negali įeiti į savo automobilį. Nesvarbu, ar palikote raktus užrakintame automobilyje, ar dėl kokių nors kitų priežasčių negalite patekti į savo transporto priemonę, automobilių spynų meistrų specializacija – padėti jums įsilaužti (legaliai) į savo automobilį.

Automobilių spynų meistrai ne tik atrakina užrakintus automobilius, bet ir gali pagaminti naujus raktus, pašalinti sulaužytus raktus iš spynų ir netgi pakeisti tiek automobilio durų spynas, tiek visas uždegimo sistemas.

Automobilių pramonė per pastaruosius metus tapo dar sudėtingesnė dėl technologinės pažangos gaminant automobilius ir apsaugos sistemas. Ten kur sudėtingos sistemos, reikia patyrusių profesionalų.  Tad jei kas atsitinka su automobilio spyna, paprastai nerekomenduojama vadovautis nuojauta ar senais Youtube filmukais kaip atidaryti automobilį be raktų. Geriau kviestis avarinę atrakinimo tarnybą.

Ką veikia automobilių spynų meistrai?

Spynų meistrai paprastai turi specializacijas. Vieni darbuojasi su namų spynomis ir atrakina duris namuose, kiti tą patį daro biurams ir pramoniniams pastatams, tuo tarpu automobilių spynų meistrai pirmiausia specializuojasi atrakindami transporto priemones ir keisdami automobilio raktus.

Svarbiausias meistrų darbas yra avarinis automobilio atrakinimas. Kaina nėra didelė, tačiau žmogui tai yra ypatingos svarbos paslauga, išgelbėjanti nuo stoviniavimo prie užrakinto automobilio be raktų. Meistras taip pat gali pasiūlyti ir parduotuvėje ar biure teikiamas paslaugas, kai galbūt norėsite nukopijuoti automobilio raktą ar išspręsti susijusią problemą (kuri atstovybėje kainuotų daug brangiau).

3 pagrindiniai spynų meistro darbai

Pagrindinė automobilių spynų meistrų siūloma paslauga yra tiesiog transporto priemonės atrakinimas. Bet jie taip pat gali pašalinti nulūžusius raktus, dubliuoti ar pakeisti raktus ir, tam tikrais atvejais, jie iš tikrųjų gali pakeisti visas spynas ir uždegimo jungiklius.

Avarinis automobilio atrakinimas

Kaip meistrai atrakina jūsų transporto priemonę be rakto? Yra kelios strategijos, kurias jie naudoja „įsilaužimui“ į transporto priemones, kurios visos priklauso nuo automobilio tipo ir automobilio užrakto sistemos.

Dažniausiai naudojami specialūs metaliniai ploni įrankiai, kuriais nuėmus apsaugines gumas nuo stiklo, bandoma pasiekti spynos mechanizmą ir atidaryti duris. Tačiau toks atidarymo variantas tinka senesniems automobilių modeliams, su mechaninėmis spynomis.

Naujesniems automobiliams su pažangesnėmis apsaugos sistemomis, raktai nebenaudojami. Norėdami atrakinti automobilį, kuriame nėra automobilio užrakto, tačiau jis valdomas pulteliais, meistras perprogramuoja kodą (naudojant kodo detektorių), kad galėtų atrakinti dureles.

Nulūžusio rakto pašalinimas

Automobilio raktai gali nulūžti dėl natūralaus nusidėvėjimo ar staigaus neteisingo posūkio. Tai nėra labai dažnas atvejis, tačiau tai atsitinka pakankamai dažnai, kad būtų teikiamos specializuotos paslaugos. Raktą pašalinti gali būti labai sunku ir, savaime suprantama, negalite užvesti savo transporto priemonės, jei raktas sulaužytas.

Kai raktas įspaustas į duris ar uždegimą, jis dažniausiai užsifiksuoja, tad norint pašalinti, reikalingi specialūs įrankiai. Nerekomenduojama bandyti rakto ištraukti patiems. Netinkamas judesys ir problema pabrangs kelis kartus.

Raktų kopijavimas ar keitimas

Yra dviejų tipų automobilio raktai, su kuriais dirba spynų meistrai. Pirmieji yra automobilio raktai, kurie nėra pritvirtinti prie elektros elemento. Tokius yra gana paprasta pagaminti, jie kopijuojami kaip bet kokie kiti, pavyzdžiui, namų raktai.

Šiek tiek kebliau yra su automobilio rakteliais, pritvirtintais prie elemento su mygtukais. Daugelis šių raktų taip pat yra atsakiklio raktai – tai reiškia, kad jie turi lustą, kuris užprogramuotas unikaliai tam automobiliui. Uždegimui neperskaičius luste užprogramuoto kodo, automobilis neužsiveda. Todėl raktų gaminimas įtraukia ir specialų kodavimą.