HomePatarimai

5 daiktai patogiai ir saugiai išvykai automobiliu

5 daiktai patogiai ir saugiai išvykai automobiliu

Išvykos automobiliu vasarą – vienas populiariausių savaitgalio pramogų variantų. Keliaujant nuosavu automobiliu galima bet kada pakeisti maršrutą, sus

Pirmasis „Kia Sorento” vertinimas
Solbergas varžovus lenkia 8 metų senumo automobiliu
Šakių Slalomo Taurė 2018 II etapas rugsėjo 15

Išvykos automobiliu vasarą – vienas populiariausių savaitgalio pramogų variantų. Keliaujant nuosavu automobiliu galima bet kada pakeisti maršrutą, sustoti kur panorėjus ir vežtis visus reikalingus daiktus, negalvojant apie bagažo svorio limitus. Planuojate tolimesnę kelionę? Ar tikrai viską pasiėmėte? Pristatome kelis daiktus, apie kuriuos daugelis vairuotojų pagalvoja pernelyg retai. Pasirūpinus jais, galima keliauti ne tik komfortiškiau, bet ir saugiau.

  1. Laisvų rankų įranga

 Laisvų rankų įrangos teikiamos naudos deramai neįvertina daugybė vairuotojų. Vengimas naudoti tokią įrangą – pernelyg dažna tragiškai pasibaigiančių eismo įvykių priežastis. Naujausius automobilių modelius vairuojantieji gali džiaugtis išmania, Bluetooth sąsaja pasižyminčia sistema, leidžiančia sujungti mobiliuosius telefonus su bendra transporto priemonės garsine sistema. Kalbėjimasis telefonu tokiu atveju panašus į įprastą pokalbį su šalia esančiuoju.

Vairuojantys senesnius automobilių modelius vis dar drąsiai atitraukia rankas nuo vairo tam, kad galėtų atsiliepti į skambutį. Pasak jų, įranga tiesiog kelia diskomfortą. Tačiau nepatogias ausines šiandien galima lengvai pakeisti geresniais variantais – įsidedančiais į ausį, taip pat valdomais per Bluetooth ryšį. Tokios ausinės leidžia atsiliepti nenukreipiant dėmesio ir žvilgsnio nuo kelio, tad taip garantuojamas tiek keleivių, tiek vairuotojo, tiek kitų eismo dalyvių saugumas. 

  1. Navigacinė (GPS) sistema

Keliaujant nepažįstamais keliais, lengva pasukti ne ten. Tyrinėjant senus popierinius žemėlapius sugaištama nemažai laiko, tad juos šiandien keičia šiuolaikiška alternatyva – navigacinė sistema. Prietaiso ekranėlyje matomas tikslus, priklausomai nuo automobilio judėjimo kintantis virtualus žemėlapis, tad suplanuoti ir stebėti maršrutą yra daug paprasčiau. Kaip ir laisvų rankų įranga, GPS sistema taip pat gali būti jungiama naudojant Bluetooth sąsają. Dėl šios galimybės prietaisas praneša, kada ir kur reikėtų pasukti norint pasiekti kelionės tikslą, per automobilio garsiakalbius. 

  1. Išmaniųjų įrenginių laikikliai

Naudotis GPS sistema bus nepatogu, jei ši gulės kažkur šone, o norint pamatyti maršrutą teks nusukti žvilgsnį nuo kelio. Tam, kad taip nenutiktų, o kelionė būtų saugesnė, ekspertai rekomenduoja įsigyti specialius laikiklius. Tai ypač patogi priemonė ne tik navigacinės sistemos prietaisui, bet ir mobiliajam telefonui laikyti. Šis sprendimas neleidžia blaškytis, užtikrina ir pačių prietaisų stabilumą, saugumą. 

  1. Stogo bagažinės ir laikikliai dviračiams

Išvykos automobiliu žavi tuo, kad visada galima pasiimti tai, ką reikia, susiplanuoti pramogas priklausomai vien nuo noro. Jei tik pageidaujate, į kelionę galite imti dviračius, plaustą arba slidinėjimo įrangą. Taip sutaupoma pinigų, nes atvykus nereikia nuomotis papildomos įrangos. Tam, kad vežtis dviračius būtų patogu, siūloma prie automobilio pritvirtinti specialias stogo bagažines, vadinamuosius „ragus“. Sumontavus tinkamai, vėliau jų nereikia nuimti. 

  1. Vaizdo registratorius

Laisvų rankų įranga, navigacinė sistema išties padeda išvengti avarinių situacijų. Jei vis dėlto nutiktų eismo įvykis, vaizdo registratorius jį įamžins. Peržiūrėjus įrašą bus lengva nustatyti, dėl kokių priežasčių įvyko avarija ir kas dėl to iš tiesų kaltas.

Keli patarimai saugesnei, patogesnei kelionei 

Jei norite pasirūpinti savo ir kitų saugumu, tinkamai pasiruoškite kelionei. Jei nuspręsite naudotis laisvų rankų įranga, rekomenduojama telefone iš anksto nustatyti automatinio atsiliepimo funkciją. Taip išvengsite nepatogumų ir nemažų baudų, kurios skiriamos už kalbėjimą telefonu vairuojant. Taip pat susilaikykite nuo trumpųjų žinučių rašymo – net sustoję prie šviesoforo ar užstrigę spūstyje.

Prieš kelionę nepamirškite patikrinti automobilio akumuliatoriaus, tepalų ir aušinimo, vėdinimo sistemų. Laiku papildykite autochemijos atsargas. Taip net ir ilga kelionė bus maloni, komfortiška. Pasirūpinkite savo ir keleivių patogumu – laisvų rankų įranga, navigacinė sistema ir kiti priedai neabejotinai taps naudinga investicija.