HomeRenginiai

Vasaros ratas XX,Rugpjūčio 3-5 dienomis

Vasaros ratas XX,Rugpjūčio 3-5 dienomis

Jau net 20 metų gyvuojantis renginys Vasaros ratas kviečia visus automobilių entuziastus. Būtent tiek laiko jau gyvuoja technikos entuziastus vienijan

Orientacines Vilniuje „Sirdeles” 2010-02-11
Swedish Car Meet vol.3: Dragadienis rugsėjo 23
JUTA Taurė | Spalio 10d.| Vilnius

Jau net 20 metų gyvuojantis renginys Vasaros ratas kviečia visus automobilių entuziastus. Būtent tiek laiko jau gyvuoja technikos entuziastus vienijantis renginys – „Vasaros ratas“, jubiliejiniam susitikimui sukviesiantis visus į stovyklą prie ežero. Tradicijos per 20 metų nepasikeitė, todėl renginys tradiciškai įvyks pirmąjį rugpjūčio mėnesio savaitgalį – rugpjūčio 3–5 dienomis. Viskas prasidėjo 1999 metais, kuomet grupelė bendraminčių kauniečių, kuriems patinka išskirtiniai automobiliai, pirmąjį rugpjūčio mėnesio savaitgalį sugalvojo kartu išlėkti į gamtą ir įdomiai praleisti laiką. Prie jų prisijungė entuziastai iš Vilniaus bei Klaipėdos.

Pirmasis susitikimas vyko prie Dubysos upės. Buvo vos dešimt automobilių. 2000 metais ši tradicija buvo pratęsta, automobilių buvo jau daugiau, bendraminčių – taip pat. Ir visa tai tęsiasi jau dvidešimt metų.


Tradicijas išlaiko ir idėjos autorių vaikų karta, užaugusi kartu su šiuo renginiu ir dabar pati savarankiškai atvažiuojanti į „Vasaros ratą“.

Trijų dienų renginys į vieną didelę vasaros stovyklą paprastai suburia apie 200–300 automobilių ir apie 600 žmonių.

Dvidešimta stovykla

Jau tryliktus metus iš eilės stovyklautojai su savo technika rinksis prie Šiemečio ežero, kur didžiulę teritoriją jiems vėl užleis Lietuvos rašytojas Edmundas Malūkas.

Vienos didžiausių autoklubų šventės „Vasaros ratas XX“ atidarymas vyks penktadienį, rugpjūčio 3 dieną, 19 valandą, o rinktis bus galima nuo 10 valandos ryto. Organizatoriai laukia ne tik didelio būrio Lietuvos autoklubų, bet ir daug svečių iš užsienio.

Pirmąją dieną lauks „Mis Vasaros ratas“ rinkimai, ugnies šou, „AC/DC Tribute.lt“ koncertas bei šventinis fejerverkas.

Šeštadienis tradiciškai prasidės 6 valandą ryto nuo gražiausio garso signalo rinkimų. Dienos metu lauks „Vasaros rato“ olimpinės žaidynės su atnaujintu rungčių arsenalu. 17 valandą prasidės automobilių garso sistemų varžybos.

Visą šeštadienį, nuo 11 iki 18 valandos vyks įdomi edukacinė programa vaikams „Linksmasis lagaminas“: įvairios rungtys, piešimas, lankstymas iš popieriaus ir kitos smagios vaikiškos atrakcijos. Mažieji stovyklautojai taip pat galės pasiausti ant pripučiamo batuto.

Jubiliejinio renginio organizatoriai formuos didelį simbolį iš automobilių, tačiau dar neatskleidžia, kas tai bus.

Šeštadienio vakarą vainikuos grupės „Biplan“ koncertas, o sekmadienį vyks įvairių nominacijų teikimo ceremonija bei stovyklos uždarymas.