HomeNaujienos

Paskolos refinansavimas: kaip refinansuoti paskolą automobiliui?

Paskolos refinansavimas: kaip refinansuoti paskolą automobiliui?

Paskolos refinansavimo [1] paslauga - tai visai neseniai Lietuvoje atsiradusi paskolos rūšis, kuri naudojama jau turimų skolų padengimui. Imdami geres

Automobilių taršos mokestis
Geriausių Europoje automobilių septynetukas
Naudoti dygliuotas padangas nebebus draudžiama

Paskolos refinansavimo [1] paslauga – tai visai neseniai Lietuvoje atsiradusi paskolos rūšis, kuri naudojama jau turimų skolų padengimui. Imdami geresnę paskolą automobiliui ir refinansuodami dabartinę automobilio paskolą, greičiausiai sutaupysite pinigų. Automobilio paskolos refinansavimas gali būti prasmingas pagal kelis scenarijus. Pvz., jei jūsų kreditas neseniai pagerėjo yra didelė tikimybė, kad galėsite sumažinti palūkanų normą ir mėnesinį mokėjimą. Taip pat galbūt galėsite kurį laiką nemokėti paskolos arba eiti kitu keliu ir pratęsti terminą, jei kyla sunkumų atliekant mėnesinį mokėjimą. Įprastai kreipimasis dėl refinansavimo užtrunka mažiau nei valandą. Daugelis skolintojų žada sprendimą dėl paskolos priimti per kelias minutes.

Automobilio paskolos refinansavimo sprendimai ir veiksmai

 

Yra keletas pagrindinių veiksmų, kurie apima paskolos automobiliui refinansavimą. Jų reikia imtis norint sėkmingai refinansuoti šią paskolą.

Reikiamų dokumentų surinkimas

Suraskite savo naujausią mokėjimo kortelę iš dabartinės paskolos automobiliui ir įsitikinkite, jog žinote, koks dabartinis jūsų mėnesinis mokėjimas, sąskaitos likutis, paskolos grąžinimo laikotarpis mėnesiais (paskolos terminas) bei palūkanų norma, kurią mokate. Taip pat naudinga žinoti kreditoriaus klientų aptarnavimo numerį, jei kiltų papildomų klausimų. Reikėtų paanalizuoti ir pradinę paskolos sutartį bei patikrinti, ar nėra išankstinio apmokėjimo baudų.

Jei visgi nerandate savo sutarties – nesijaudinkite. Kredito davėjo klientų aptarnavimo skyrius gali suteikti jums reikalingą informaciją ar net el. paštu atsiųsti sutarties kopiją. Norint užpildyti paskolos paraiškas taip pat reikės vairuotojo pažymėjimo, transporto priemonės identifikavimo numerio, įdarbinimo įrodymo ir socialinio draudimo numerio.

 

Savo kredito įvertinimas

Jei visus metus ar ilgiau tvarkingai atlikote visus automobilio paskolos mokėjimus, jūsų kreditas tikriausiai pagerėjo ir yra didelė tikimybė, kad galėsite pasinaudoti refinansavimu. Galite parengti savo kredito ataskaitą, t.y. kredito veiklos istoriją, arba nemokamai patikrinti savo kredito balą, kad įsitikintumėte, ar turite kokių nors problemų, pvz., pavėluotų mokėjimų. Kadangi tikrinate savo kreditą, tokio pobūdžio tyrimai jūsų balo nemažins. Tačiau reikia žinoti, jog gautas rezultatas nebūtinai tiksliai nurodys, kokių palūkanų galima tikėtis iš naujos paskolos. Kita alternatyva – kreiptis dėl naujos paskolos į paskolos davėją ir sužinoti, koks yra jūsų kreditas ir tikslios jo refinansavimo galimybės.

 

Kreipimasis dėl refinansavimo

Naudinga būtų kreiptis į kelias automobilių paskolų refinansavimo įmones, kad galėtumėte palyginti palūkanų normas ir rasti geriausią jums pasiūlymą. Paraiškos pateikimo procesas įprastai nieko nekainuoja, o jo pagalba jūs galite sužinoti, kokia palūkanų norma bus taikoma asmeniškai jums. Būtinai pateikite visas paskolos paraiškas per 14 dienų. Panašios šio laikotarpio užklausos paprastai sugrupuojamos ir traktuojamos kaip viena, o tai sumažina neigiamą poveikį kredito balui.           Refinansuoti gali būti neįmanoma tuomet, kai paskolos likutis yra didesnis nei turimo automobilio vertė. Tačiau yra skolininkų, kurie skolins daugiau nei automobilio vertė. Jei paskola jau artėja prie pabaigos, tuomet automobilio paskolos refinansavimas gali būti nevertas vargo.

 

Paskolos sąlygų įvertinimas

Jei nuspręsite refinansuoti paskolą, galite palikti paskolos išsimokėjimo trukmę nepakitusią arba apsvarstyti galimybę paskolą sumokėti greičiau. Jei esate įpratęs mokėti tam tikrą sumą paskolai, galbūt galėsite išlaikyti mokėjimą maždaug tokį patį, bet, pvz., sutrumpinti paskolos trukmę. Taip sutaupysite pinigų, nes per visą paskolos galiojimo laiką mokėsite mažiau palūkanų.

Jei jūsų biudžetas yra ganėtinai ištemptas ir norite šiek tiek finansinio „atsipalaidavimo“, galite pratęsti paskolos terminą keliais mėnesiais ar net metais, kad sumažintumėte savo mokėjimus. Tai nėra idealus variantas, nes ilgainiui mokėsite daugiau palūkanų. Tačiau tai yra geriau nei   praleisti mokėjimus ir pakenkti savo kredito istorijai.

 

Proceso užbaigimas

Jei visgi nuspręsite refinansuoti paskolą automobiliui, užpildykite paraišką su pasirinktu skolintoju. Pasirašant naujus paskolos dokumentus, bus sukurta paskola su nauja palūkanų norma, pasirinkus tam tikrą terminą. Naujasis skolintojas (refinansavimo įmonė), sumokės seną paskolą ir tuomet pradėsite mokėti naujam skolintojui mažesne palūkanų norma. Nors yra daugybė detalių, su kuriomis reikia susipažinti renkantis paskolos refinansavimą, visas procesas yra ganėtinai paprastas ir užtrunka ganėtinai trumpai.