HomePatarimai

Pagrindinis variklio diržas (paskirstymo diržas-grandinė)

Pagrindinis variklio diržas (paskirstymo diržas-grandinė)

Visų pirma reikia suprasti kokią svarbią  funkciją atlieka paskirstymo diržas ir kas kiek laiko jį reikia keisti? Kiekvienas automobilių gamintojas

Vairo kolonėlių remontas – ką reikia žinoti
Vairo kolonėlių remontas – ką reikia žinoti
Vasarą reikėtų rinktis tik vasarines padangas

Visų pirma reikia suprasti kokią svarbią  funkciją atlieka paskirstymo diržas ir kas kiek laiko jį reikia keisti?

Kiekvienas automobilių gamintojas nurodo paprastai skirtingą paskirstymo diržo keitimo intervalą, dažnu atveju tai yra intervalas nuo 50 tūkstančių iki 100 tūkstančių kilometrų. Keičiant pagrindinį diržą yra rekomenduojama keisti kartu ir diržą įtempiančius guolius – pagrindinio diržo įtempė-jus. Skirtingi varikliai turi skirtingą kiekį įtempė jų.

Paskirstymo diržas, paprastai kalbant sujungia variklio apačią ir viršų, t.y. apačia variklio suka ratus, o variklio viršus atitinkamu momentu uždega kurą kurio dėka išskiriama galia suka stumuoklius o pastarieji automobilio ratus, tiek viršus tiek apačia turi būti suderinta kad reikiamu momentu būtų uždegamas kuras, jis išmetamas ir taip būtų užtikrinamas sklandus variklio darbas.
Kada reikia keisti paskirstymo ar pagrindinį diržą?

Atsakymas paprastas, jei jūsų automobilis pirktas ne naujas – paskirstymo diržą pasikeisti privalu ir primygtinai rekomenduojama! Automobilių pardavėjai dažnai rašo ar teigia kad ką tik pakeisti visi dirželiai ir filtrai, bet mes patariame būtinai pasitikrinti ar tai tiesa, niekada neaišku ar keistas tik pagrindinis diržas, ar keistas kartu ir įtempimo guolis, koks diržas uždėtas, koks guolis, koks diržo įtempimas. Paskirstymo diržo keitimo intervalas kiekvienam automobiliui yra skirtingas, tad keičiant diržą patariama po variklio dangčiu palikti žymą su data ir kilometražu kada tai padaryta. Vis tik nepamirškime kad kilo-metražas nebūtinai atspindi variklio darbo laiko, jei važinėjate mieste, rekomenduojama paskirstymo diržą keisti kiek ankščiau, juk stovint kamščiuose variklis taip pat dirba ir pagrindinis diržas sukasi.

Keičiant paskirstymo diržą visuomet rekomenduojame keisti ir paskirstymo diržo įtempimo guolius bei vandens pompą. Jei vis tik nuspręsite pataupyti, patikrinkite guolių būklę ir keiskite tik tuos kuriuos reikia.

Beja pačiam pasikeisti paskirstymo diržą pakankamai sudėtinga, taigi palikite šį darbą specialistams.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6lZSGC7UZ3A