HomeNaujienos

Kodėl vyresni vairuotojai dažniau važiuoja kelio viduriu?

Kodėl vyresni vairuotojai dažniau važiuoja kelio viduriu?

Tyrimas atskleidė, kad vyresni vairuotojai stengiasi važiuoti kelio viduriu, nes jie yra atsargesni prie vairo, rašo telegraph.co.uk. Mokslininkų t

Ką daryti jei į jūsų automobilį nubraukė stovėjimo aikštelėje
ASFA Motor Show (Žalgirio arena) Čiutelės klaida
Autoįvykis

Tyrimas atskleidė, kad vyresni vairuotojai stengiasi važiuoti kelio viduriu, nes jie yra atsargesni prie vairo, rašo telegraph.co.uk.

Mokslininkų teigimu, bėgant metams vairuotojai vis dažniau stengiasi važiuoti kelio viduriu, nes važiuodami arčiau kelkraščio nesijaučia saugūs. Ir nors tokia savybė gali nervinti lenkti norinčius vairuotojus, tai vyresniems vairuotojams padeda išlikti atsargiems, kai jų veiksmai prie vairo sulėtėja ir nebėra tokie tikslūs.

Tyrėjai Leedso universitete vairavimo simuliatoriaus pagalba patikrino vyresnių nei 60 metų ir 18-40 metų amžiaus vairuotojų įgūdžius virtualiame vingiuotame kelyje. Jie nustatė, kad vyresni vairuotojai dažniau važiavo kelio viduriu ir stengėsi nukirsti posūkius, o jaunesni labiau rizikavo.

„Kai senstate, jūsų vairavimo įgūdžiai suprastėja ir šis pasirinkimas yra pakankamai geras kompensuoti tai. Važiuojame lėčiau, todėl turime daugiau laisvės manevrams. Vyresni vairuotojai stengiasi važiuoti kelio viduriu ir tai rodo, kad taip yra gerokai saugiau nei važiuoti arčiau kelkraščio“, – sakė tyrimui vadovavęs dr. Richardas Wilkie’as.