HomePatarimai

Kaip teisingai vilkti automobilį?

Kaip teisingai vilkti automobilį?

Automobiliai gali būti tempiami dviem būdais – standžia ir lanksčia vilktimi. Antroji yra naudojama kur kas dažniau, jai reikalingas 6 metrų lynas

Ar veikia klimato kontrolė?
Policijos pareigūnų teisės ir vairuotojų pareigos
Ar legalu pakeisti automobilio posūkio lemputę į LED?

Automobiliai gali būti tempiami dviem būdais – standžia ir lanksčia vilktimi. Antroji yra naudojama kur kas dažniau, jai reikalingas 6 metrų lynas (atstumas tarp automobilių turi būti 4-6 m). Lynu tempiamas automobilis privalo turėti dvi veikiančias stabdžių sistemas, o jungtis turi būti pažymėta ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis arba ryškios spalvos ir ne siauresnė nei 55 mm.* Tempiant standžia jungtimi reikalinga bent viena veikianti stabdžių sistema, o atstumas tarp dviejų automobilių negali viršyti 3 metrų. Abiem atvejais esant bet kuriam paros metui turi būti įgungti avariniai žibintai. Jeigu avarinės šviesos signalizacija yra sugedusi, velkamosios transporto priemonės gale turi būti pritvirtintas avarinio sustojimo ženklas.

 

Avariniai žibintai

Abi transporto priemonės privalo važiuoti įjungusios avarines šviesas.

Draudimai

Draudžiama vilkti lanksčiąja vilktimi automagistrale. Jei automobilis sugedo automagistralėje, vairuotojas privalo įjungti avarinę šviesos signalizaciją ir kuo skubiau pašalinti transporto priemonę nuo kelio. Jei avarinės signalizacijos nėra ar ji sugedusi, būtina pastatyti avarinio sustojimo ženklą taip, kad kiti eismo dalyviai sugedusią mašiną pamatytų likus iki jos mažiau kaip 100 metrų.

Elastingumas

Jeigu vilkti automobilį naudosite elastinį lyną, tikimybė atsitrenkti į velkančio automobilio galą sumažėja – toks pasirinkimas ne tik palengvina neįgudusių vairuotojų rūpesčius, bet ir apsaugo transporto priemones.

Greitis

Vilkdami motorines transporto priemones ne gyvenvietėse galite važiuoti ne didesniu kaip 70 km/h greičiu (velkant lanksčiąja vilktimi – ne didesniu kaip 50 km/h greičiu).

Ilgis

Lanksčiosios vilkties ilgis turi būti nuo 4 m iki 6 m, ji turi būti pažymėta ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis (skydeliais) arba turi būti ryškios spalvos ir ne siauresnė kaip 50 mm. Standžioji vilktis neturi būti ilgesnė kaip 4 metrų.

Jėga

Sugedus varikliui sumažėja ir vairo sistemos bei stabdymo jėga. Todėl vairuotojas turėtų nustatyti patį didžiausią stabdžių ir vairo sistemos pajėgumą.

Kilpa

Nauji automobiliai dažniausiai turi įsukamus tempimo kablius (kilpas), kurie paprastai tvirtinami atsargiai įsukant juos kryptimi prieš laikrodžio rodyklę.

Motociklo vilkimas

Motociklą be priekabos ar mopedą vilkti draudžiama.

Pavojus susidurti

Tempiant sugedusius automobilius geriau nenaudoti buksyravimo lyno, o iškviesti techninės pagalbos sunkvežimį.

Raktelis

Dėmesio, nelaimės pavojus: uždegimo raktelis turi būti uždegimo spynelėje ir pasuktas taip, kad neužstrigtų vairo sistema.

Standžioji vilkimo jungtis

Turi privalumų, jei vairuotojas neįgudęs: stabdydami neįvažiuosite jus velkančiam automobiliui į galą. Pavojinga: jeigu jus velkantis automobilis stabdo per staigiai gali nukentėti buksyruojančios transporto priemonės galinė dalis.

Vairuotojo pažymėjimas

Kelių eismo taisyklėse sakoma, kad velkamą standžiąja arba lanksčiąja vilktimi transporto priemonę vairuoti gali tik asmuo, turintis teisę ją vairuoti.

Ženklas

Prieš pajudant reikia susitarti dėl sutartinio ženklo. Tai gali būti iškeltas nykštys, garso arba šviesos signalas.