Automobiliai gali būti tempiami dviem būdais – standžia ir lanksčia vilktimi. Antroji yra naudojama kur kas dažniau, jai reikalingas 6 metrų lynas
Automobiliai gali būti tempiami dviem būdais – standžia ir lanksčia vilktimi. Antroji yra naudojama kur kas dažniau, jai reikalingas 6 metrų lynas (atstumas tarp automobilių turi būti 4-6 m). Lynu tempiamas automobilis privalo turėti dvi veikiančias stabdžių sistemas, o jungtis turi būti pažymėta ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis arba ryškios spalvos ir ne siauresnė nei 55 mm.* Tempiant standžia jungtimi reikalinga bent viena veikianti stabdžių sistema, o atstumas tarp dviejų automobilių negali viršyti 3 metrų. Abiem atvejais esant bet kuriam paros metui turi būti įgungti avariniai žibintai. Jeigu avarinės šviesos signalizacija yra sugedusi, velkamosios transporto priemonės gale turi būti pritvirtintas avarinio sustojimo ženklas.
Avariniai žibintai
Abi transporto priemonės privalo važiuoti įjungusios avarines šviesas.
Draudimai
Draudžiama vilkti lanksčiąja vilktimi automagistrale. Jei automobilis sugedo automagistralėje, vairuotojas privalo įjungti avarinę šviesos signalizaciją ir kuo skubiau pašalinti transporto priemonę nuo kelio. Jei avarinės signalizacijos nėra ar ji sugedusi, būtina pastatyti avarinio sustojimo ženklą taip, kad kiti eismo dalyviai sugedusią mašiną pamatytų likus iki jos mažiau kaip 100 metrų.
Elastingumas
Jeigu vilkti automobilį naudosite elastinį lyną, tikimybė atsitrenkti į velkančio automobilio galą sumažėja – toks pasirinkimas ne tik palengvina neįgudusių vairuotojų rūpesčius, bet ir apsaugo transporto priemones.
Greitis
Vilkdami motorines transporto priemones ne gyvenvietėse galite važiuoti ne didesniu kaip 70 km/h greičiu (velkant lanksčiąja vilktimi – ne didesniu kaip 50 km/h greičiu).
Ilgis
Lanksčiosios vilkties ilgis turi būti nuo 4 m iki 6 m, ji turi būti pažymėta ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis (skydeliais) arba turi būti ryškios spalvos ir ne siauresnė kaip 50 mm. Standžioji vilktis neturi būti ilgesnė kaip 4 metrų.
Jėga
Sugedus varikliui sumažėja ir vairo sistemos bei stabdymo jėga. Todėl vairuotojas turėtų nustatyti patį didžiausią stabdžių ir vairo sistemos pajėgumą.
Kilpa
Nauji automobiliai dažniausiai turi įsukamus tempimo kablius (kilpas), kurie paprastai tvirtinami atsargiai įsukant juos kryptimi prieš laikrodžio rodyklę.
Motociklo vilkimas
Motociklą be priekabos ar mopedą vilkti draudžiama.
Pavojus susidurti
Tempiant sugedusius automobilius geriau nenaudoti buksyravimo lyno, o iškviesti techninės pagalbos sunkvežimį.
Raktelis
Dėmesio, nelaimės pavojus: uždegimo raktelis turi būti uždegimo spynelėje ir pasuktas taip, kad neužstrigtų vairo sistema.
Standžioji vilkimo jungtis
Turi privalumų, jei vairuotojas neįgudęs: stabdydami neįvažiuosite jus velkančiam automobiliui į galą. Pavojinga: jeigu jus velkantis automobilis stabdo per staigiai gali nukentėti buksyruojančios transporto priemonės galinė dalis.
Vairuotojo pažymėjimas
Kelių eismo taisyklėse sakoma, kad velkamą standžiąja arba lanksčiąja vilktimi transporto priemonę vairuoti gali tik asmuo, turintis teisę ją vairuoti.
Ženklas
Prieš pajudant reikia susitarti dėl sutartinio ženklo. Tai gali būti iškeltas nykštys, garso arba šviesos signalas.