HomePatarimai

Laiku nekeičiami tepalai gali „užmušti“ net ir vokišką variklį

Laiku nekeičiami tepalai gali „užmušti“ net ir vokišką variklį

Vairuotojai juokauja, kad vokiškų automobilių varikliai yra „nemirtingi“, jiems nebaisios jokios negandos ir iš dalies tai tiesa. Reikia pripažinti, k

Juodai baltas Audi S5 iš Abt
BMW M4 Coupe
Patarimai, kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių

Vairuotojai juokauja, kad vokiškų automobilių varikliai yra „nemirtingi“, jiems nebaisios jokios negandos ir iš dalies tai tiesa. Reikia pripažinti, kad kas jau kas, o vokiečiai išties žino, kaip gaminti kokybiškus ir ilgaamžius variklius, tačiau markė kartais nieko nereiškia, jei automobilis prižiūrimas „atbulomis rankomis“ ir tokia smulkmena, kaip tepalų keitimas gali tapti rimto gedimo priežastimi.

Kada keisti tepalus?

Šiuo klausimu yra dvi nuomones: vieni teigia, kad variklio tepalus reikia keiti kas du metus, kiti – kad nuvažiavus 10 tūkst. kilometrų. Anot specialistų, vertėtų vadovautis kilometražu, nes per du metus galima nuvažiuoti gerokai didesnį atstumą nei 10 tūkst. kilometrų. Be to, variklio tepalus geriausia keisti prieš šaltąjį sezoną, net jei dar ir neatėjo tepalų kaitimo laikas, kadangi naujuose tepaluose nėra susikaupusių įvairių nuosėdų, dilimo produktų ar vandens kondensato, todėl, paspaudus šaltukui, nauji tepalai bus geriau naudojami. Beje, jei automobilio konstrukcija leidžia, žiemą geriau naudoti neklampius sintetinius tepalus. Neklampūs sintetiniai tepalai puikiai tinka iki -30 laipsnių, jie skystesni, todėl geriau teka vamzdeliu.

Kodėl reikia keisti tepalus?

Keista, tačiau kai kuriems vairuotojams vis dar iškyla klausimas, kodėl tepalų keitimas toks svarbus. Atsakymas gana paprastas – jeigu laiku nekeičiami tepalai, greičiau dėvisi variklio dalys, ypač užvedimo metu. geros kokybės tepalai geriau skverbiasi į tarpus, variklio dalys mažiau dyla, o pats variklis dirba sklandžiau.

Kokius tepalus rinktis?

Dalis Lietuvos vairuotojų – taupūs žmonės, kurie linkę sutaupyti vieną kitą eurą ten, kur taupyti nereikia, pavyzdžiui, perkant naujas padangas arba keičiant variklio tepalus. Tad nieko nuostabaus, kad variklio tepalai yra perkami prekybos centruose ar degalinėse. Deja, daugelis vairuotojų atsižvelgia tik į tepalų rūšį – sintetiniai ar pusiau sintetiniai, tačiau pamiršta specifines tepalų savybes, kurios yra būdingos kiekvienam varikliui. Taip taip, kiekvienam variklio modeliui automobilių gamintojai yra numatę tam tikras reikalingas tepalo savybes. Tad būtina rinktis ne pigesnius, o kokybiškesnius, konkrečiam automobilio variklio modeliui skirtus tepalus, priešingu atveju variklio dalys greičiau dėvisi.

Ar būtina keisti tepalus naujam automobiliui?

Vairuotojai, įsigiję naują automobilį, dažnai svarsto ar reikia pakeisti variklio tepalus. Tepalų keitimas būtinas, jei to nedarėte patys. Pakeitę tepalus, pasižymėkite, kada tai darėte ir koks tuo metu buvo kilometražas.