HomePatarimai

Kaip išsirinkti kokybiškas žiemines padangas?

Kaip išsirinkti kokybiškas žiemines padangas?

Automobilio padangos – vienas iš svarbiausių faktorių, užtikrinančių (arba ne) saugumą kelyje. Padangų kokybė ypatingai svarbi žiemos sezono metu, kuo

VipSauga Track Day 2010/10/02 Kacergine
Lietuvos DRAG čempionato IV etapas – 2011.09.10
Policininkai pradės tikrinti padangų protektoriaus būklę

Automobilio padangos – vienas iš svarbiausių faktorių, užtikrinančių (arba ne) saugumą kelyje. Padangų kokybė ypatingai svarbi žiemos sezono metu, kuomet oro sąlygos yra pačios įvairiausios ir dažniausiai – ne pačios geriausios.

Tiesa, kiekvienu atveju padangų pasirinkimą įtakoja ne tik parametrai, bet ir individualūs poreikiai, kurie kiekvienam vairuotojui gali būti skirtingi. Žinoma, labai renkantis padangas savo automobiliui, reikia žinoti tam tikrus parametrus, o juos pamatyti galima ant pačios padangos.

Pagrindiniai padangų žymėjimai

Ant padangos galima matyti padangos plotį milimetrais, aukščio koeficientą procentais bei ratlankio diametrą coliais. Šiuos parametrus skiria pavirtęs brūkšnys ir, nors patys skaičiai kiekvienu atveju skiriasi, atrodo taip: 205 / 55 / R16 (R- radialinė padanga).

Taip pat šalia nurodomi ir apkrovos bei greičio indeksai. Jie nurodo, kokį maksimalų svorį gali atlaikyti padanga ir kokiu maksimaliu greičiu saugu padangas eksploatuoti. Šių indeksų reikšmės pateikiamos apkrovos indekso ir greičio indekso reikšmių lentelėse.

Be šių, specialistų nuomone, pačių svarbiausių parametrų, ant padangos taip pat galite matyti gamintojo bei modelio pavadinimą. Gali būti pateikiama ir maksimali apkrova kilogramais bei maksimalus leistinas oro slėgis padangoje.

Ar būtina rinktis dygliuotas padangas?

Dygliuotos padangos nėra būtinos, o rekomenduojamos tik tais atvejais, kuomet jos iš tiesų yra reikalingos. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate užmiestyje, dažnai tenka važiuoti apsnigtais, nevalomais keliais ar žvyrkeliu. Kitais atvejais, jeigu važiuojate daugiausiai miesto ribose, kuriose keliai yra nuvalyti, dygliuotų padangų poreikis nėra toks ryškus.

Ar svarbus padangų raštas?

Nuo padangų rašto priklauso, kaip efektyviai yra išstumiamas sniegas ir vanduo. Raštai būna trijų tipų – simetrinis, kryptinis ir asimetrinis. Specialistai žiemos sezonui rekomenduoja rinktis kryptinio rašto protektorių, kuris užtikrina efektyviausią sniego bei purvo išstūmimą. Nuo to priklauso ir padangos sukibimas su šlapia danga, kadangi kuo prasčiau išstumiamas vanduo, tuo padanga labiau netenka sukibimo su kelio danga. Tačiau vertinti reikėtų ne tik raštą, bet ir kitus padangos parametrus.

Svarbiausia rinktis naujas ir patikimų gamintojų padangas, o kilus klausimas visuomet tartis su profesionalais.