HomeNaujienos

Greičio matuokliais Vilniuje iki balandžio užfiksuoti pažeidėjai liks nenubausti

Greičio matuokliais Vilniuje iki balandžio užfiksuoti pažeidėjai liks nenubausti

Dėl Vilniaus savivaldybės ginčų su greičio matuoklius prižiūrinčia bendrove valstybė neteko 1–2 mln. litų. Būtent tiek sutaupė nenubausti kelių erel

Pildyk ‘Naktynės’ Orentacinės varžybos
Ką daryti jei rasoja langai?
Patarimai, kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių

Dėl Vilniaus savivaldybės ginčų su greičio matuoklius prižiūrinčia bendrove valstybė neteko 1–2 mln. litų. Būtent tiek sutaupė nenubausti kelių ereliai, rašo „Vilniaus diena“.

Nuo balandžio 1 d. sostinės policija reaguoja į visus pranešimus, gautus iš greičio matuoklių. Nuo praėjusių metų vasaros, kai savivaldybė pradėjo konfliktuoti su „inkilus“ prižiūrinčia bendrove „Urbico“, užfiksuota tūkstančiai pažeidimų, „kelių erelių“ nuotraukos tvarkingai guli policijos kompiuteriuose. Tačiau pareigūnai šių pažeidėjų nebaus.

„Mes dirbame pagal sutartis, kurias turime su savivaldybe ir su įmone“, – „Vilniaus dienai“ teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Vytautas Cernevičius.

Anot jo, iki balandžio savivaldybės ir „Urbico“ sutartis buvo laikoma negaliojančia. Taigi visos greičio matuoklių iki tol padarytos nuotraukos negali būti naudojamos baudžiant greičio mėgėjus.

„Urbico“ generalinis direktorius Kęstutis Šimėnas „Vilniaus dienai“ teigė, kad policija dabar gali be kliūčių naudotis visa greičio matuoklių sistema. Mat neseniai priimtas teismo sprendimas, kuriuo nurodyta, kad savivaldybė negalėjo nutraukti sutarties su „Urbico“.

„Greičio matuokliai kaip veikė, taip ir veikia. Esminis pokytis – tai, kad teismas nurodė nenutraukti sutarties, kitaip tariant – ją vykdyti. Tas potvarkis nusiųstas policijai, policija jį vykdo. Greičio matuokliai veikia, signalą duoda, jie tą signalą naudoja“, – aiškino K. Šimėnas.

Pašnekovo skaičiavimais, „kelių ereliai“ sutaupė bent milijoną litų, galbūt ir du. „Techniškai greičio matuokliai veikė. Tai buvo tik teisiniai klausimai. Kadangi savivaldybė buvo nurodžiusi policijai nenaudoti jų nuotraukų, policija jų ir nenaudojo. Vieną kartą paėmiau ir paskaičiavau. Na, policijos serveryje guli koks milijonas ar du milijonai litų“, – teigė „Urbico“ vadovas.

Tiesa, K. Šimėnas dar neskuba švęsti pergalės. Mat ginčas su savivaldybe dar nesibaigė, ir tikėtina, kad miesto valdžia apskųs teismo nutartį, kuria remdamasi policija vėl reaguoja į „inkilų“ pranešimus.

Sostinės mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis „Vilniaus dienai“ teigė negalintis detaliai komentuoti situacijos, dėl kurios tūkstančiai greičio mėgėjų liko nenubausti.

Jis taip pat teigė manantis, kad galbūt sostinės „gatvių erelius“ vis dėlto pavyks nubausti. „Jeigu jų ten tikrai daug yra, gal juos turi bausti, jeigu viskas oficialu ir legalu. Čia jau teisininkai turėtų sakyti“, – sutriko vicemeras.

Pašnekovas užsiminė, kad teismo sprendimas, leidęs policijai vėl naudotis visais „inkilais“, veikiausiai bus skundžiamas. „Kiek žinau, skundžiami visi sprendimai, nenaudingi Vilniaus miesto savivaldybei“, – sakė V. Martikonis.

Jeigu šis teismo sprendimas bus įšaldytas, sostinės policija veikiausiai vėl bus priversta atsisakyti „Urbico“ prižiūrimų greičio matuoklių paslaugų. Tokiu atveju kelių ereliai dar kelis mėnesius galės nebaudžiami skraidyti pro „inkilus“.

www.alfa.lt