HomeRenginiai

Drift Allstars 2015 Rugpjūčio 29-30d.

Drift Allstars 2015  Rugpjūčio 29-30d.

45 sportininkai, iš jų 19 lietuvių jau užsiregistravo į „Drift-Allstars 2015” varžybas, kurios vyks rugpjūčio mėnesio paskutinį savaitgalį. Kl

LŽŪU atviras slalomas
RAT RACE Gegužės 21d
SmartRace orientacinės automobilių lenktynės Kaune 05.14

45 sportininkai, iš jų 19 lietuvių jau užsiregistravo į „Drift-Allstars 2015” varžybas, kurios vyks rugpjūčio mėnesio paskutinį savaitgalį. Klausimas išlieka tik vienas – kas nugalės?

Pakalbinti šio sporto žinovai vienareikšmio atsakymo neduoda. Į šalį atvykstantis užsienio sportininkų desantas iš tiesų įspūdingas: visus šio sezono podiumus aplankęs airis James Dean jau gali svajoti ir apie antrą iš eilės čempiono titulą, jam įkandin sekantis latvis Janis Eglite yra įrodęs, jog Lietuvoje jis jaučiasi puikiai. Tuo tarpu net iš Australijos atvykęs ir pirmąjį etapą Londone laimėjes „LowBrain Drifters” komandos pilotas Luke Fink sako, jog neprisibijo siauro trasos tiltuko ir važiuos taip, kad laimėtų, o ne saugotų automobilį: “Neesu bailys ir šitame sporte visada atiduodu viską ką galiu. Jeigu dėl to teks susidurti su betono siena – tebūnie”, – pasakoja australas.

Su savo šeima jau antrą savaitę Lietuvoje atostogaujantis svečias džiaugiasi rimtu lietuvių nusiteikimu šioms varžyboms – jų prie starto linijos stos beveik dvi dešimtys, bent penketas, L. Fink akimis, gali būti itin stiprūs gindami savo namų sienas.

Visų pirma tai Andrius Vasiliauskas. Po sėkmingo trečiosios vietos finišo prieš savaitę Vengrijoje įvykusiame „Zestino EEDC” etape, kaunietis jaučiasi itin stipriai, kovos su užsienio svečiais jam tikrai nebus staigmena. Panašiomis nuotaikomis gyvena ir praeitų metų čempionas Andrius Čibirka, po techninių problemų kankynės atsigaunantis Timas Simniška ar šį sezoną staigmenų kupinas Ignas Daunoravičius. Pastarasis šių varžybų laukia kaip šventės – šansas susirungti su kažkuo nepažįstamu ir nematytu Ignui atrodo pakankamai svarus kelionei į Kauną. Dalyvių sąraše taip pat matome ir tokias pavardes kaip Darius Kepežinskas ar Povilas Lencevičius. Šių pilotų privalumas – itin kompaktiški automobiliai, kurie negali pasigirti šiose varžybose jau standartu virstančiu 1000 arklio galių, tačiau tilto sekciją jie įveiks kiek lengviau nei pavyzdžiui Timas Simniška su savo „Lexus”. Praslydus ją, belieka laikytis arti ir per dūmus pataikyti į trasą.

Atidžiau peržvelgus užsiregistravusiųjų sąrašą galima rasti ir keletą staigmenų: į savaitgalio varžybas atvykti žada ir Ukrainos „Monster Energy” atletas Dmitri Iljuk, bet kada galintis pateikti podiumo vertų staigmenų, bei „Gatebil” varžybose Norvegijoje išgarsėjęs „Fail Crew” atstovas Max Tvardovsky.

Šis vyrukas yra vienas geriausių pasaulinių pavyzdžių, įrodantis, jog šonaslydis nėra tik sportas – tai gyvenimo būdas. Savo malonumui po užsienio varžybas keliaujantis ir nedažnai avarijomis jas baigiantis rusas daugiau mėgaujasi sportavimo procesu, nei siekia rezultatų. Jeigu trasos įveikti nepavyksta ar automobilis yra sudaužomas, jis tiesiog užsideda savo meškos kostiumą ir eina švęsti gyvenimo. Įspūdingą „Nissan Skyline GTR R34” vairuojantis svečias varžybų žiūrovams tikrai suteiks įspūdingų vaizdų.

Kiek kitokį gyvenimo stilių demonstruos lenkų komanda „BudMat”. Į Kauną jie atskrenda savo privačiu lėktuvu, o komandos automobiliai į šalį atvyksta vienoje iš moderniausių priekabų-dirbtuvių. Neoficialiais duomenimis, komandos vadovas atvykti žada savo privačiu sraigtasparniu tam, kad galėtų patogiai stebėti varžybas.

Iki varžybų likus tik keletui dienų, favoritai aiškūs – nugalėtojai bus paskelbti po sekmadienio varžybų. Kartu su „Drift-Allstars”, rugpjūčio 29-30 dienomis, „Bike Show Millennium” žiūrovus stebins žirgų konkūru, moto-akrobatų pasirodymais, „AutoShow” paroda, ralio bolidų pasirodymu, bei įspūdingu koncertu su Arina, „Bix”, „Rock5”, bei sunkiosios muzikos legenda – „Doro”.