HomeNaujienos

Degalų nepirkimo akcija?

Degalų nepirkimo akcija?

Lenkijos vežėjai savo kolegoms Lietuvoje ir kitose ES šalyse neseniai išplatino pranešimą, kuriame raginama ateinančius pusė metų nepirkti degalų iš „

„Audi“ pirmą kartą aplenkė „Mercedes-Benz“ ir „BMW“
Ateitis priklauso elektromobiliams?
Elektromobilių „virusas” sparčiai plinta po pasaulį

Lenkijos vežėjai savo kolegoms Lietuvoje ir kitose ES šalyse neseniai išplatino pranešimą, kuriame raginama ateinančius pusė metų nepirkti degalų iš „Statoil“ ir „Baltic Petroleum“ degalinių tinklų.

Akcijos iniciatoriams idėja surengti pasaulinę degalų nepirkimo akciją kilo po to, kai teigiamų rezultatų nedavė vienadienės akcijos, kurių pagrindinis tikslas – nepirkti degalų šiandien arba pirkti jų labai mažai.

Išplatintame pranešime pateikiamas pasiūlymas: „Iki metų pabaigos neperkame degalų iš didžiausių degalų pardavimo tinklų – „Statoil“ ir „Baltic Petroleum“, o geriausia – degalų neperkame išvis. Nepardavę degalų, bus priversti sumažinti kainas. Jei sumažins didieji degalų verslo rykliai, tai padaryti bus priverstos ir mažesnės įmonės. Tad taip įvyktų, degalų pardavėjai turi netekti milijonų klientų“.

Akcijos iniciatoriai tikisi, kad toks sumanymas realus ir kad jis padėtų grąžinti degalų kainas į normalų lygį – apie 3 Lt už litrą. Kaip tai padaryti?

„Tereikia žmonių aktyvumo. Pradžioje pranešimą apie akciją išsiuntėme 30 žmonių. Jei kiekvienas iš jų jį išplatintų dar dešimčiai – jau būtų 300. Jei šie žmonės paskleistų žinią ar dešimčiai – skaičiai taptų įspūdingi. Greitai pranešimas pasiektų 3 mln. žmonių. Jei visi bendru susitarimu iškęstume pusmetį – degalai tikrai nekainuotų beveik 5 Lt.“, – svarstoma pranešime.

Ar šie užmojai įgaus pagreitį pasakyti kol kas sunku, tačiau pakalbėjus su vežėjais, tampa aišku, kad ši žinia Lietuvoje jau pasklido. Ar bus imtasi veiksmų – pamatysime artimiausiu metu.