HomeNaujienos

Ar kokybiškais degalais važinėjame?

Ar kokybiškais degalais važinėjame?

Kiekvieną dieną mes vairuojame, tad automobiliai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau ar visada įsipilame kokybiškus ir gerus degalus į savo

Kaip sutaupyti degalų? 10 taisyklių
Rat Race 2011.03.10
3 paprasti būdai kaip sutaupyti degalus

Kiekvieną dieną mes vairuojame, tad automobiliai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau ar visada įsipilame kokybiškus ir gerus degalus į savo automobilius?

Kokia yra situacija Lietuvos degalų rinkoje? Ar Lietuvos vairuotojams irgi reikėtų baimintis nekokybiškų degalų? Atsakymus išgirsite jau šį pirmadienį per Pirmąjį Baltijos kanalą laidoje „Gyvenamoji aplinka. Benzininė apgaulė“ 14 val.

Nepriklausomas degalų ekspertas Albinas Aleksiejūnas, šioje srityje dirbantis jau 20 metų teigia, kad Lietuvoje prekiaujama gerais, aukštos kokybės degalais.

„Tos pagrindinės degalinės prižiūri, kad būtų prekiaujama gerais degalais. Turi būti nuolat atliekami kokybės tyrimai. Tačiau kaip sakoma kokybė kainuoja ir gali pasitaikyti atvejų, kuomet kai kurie degalų rinkos dalyviai norėdami sutaupyti, dalies tyrimų gali atsisakyti, tačiau tai gali atsisukti prieš juos pačius. Todėl didelės, pagrindinės bendrovės veikiau nerizikuoja, – sako naftos produktų inžinierius A. Aleksiejūnas. – Pildamasis degalų degalinėje vairuotojas be abejo nepamatys ką pilasi. Nekokybiškus degalus galima atpažinti tik vėliau. Jeigu automobilis pradeda gęsti, blogiau važiuoti, priežastis gali būti nekokybiški degalai“, – priduria Aleksiejūnas.

„Lietuvoje prekiaujama aukščiausios kokybės degalais. Kokybė yra griežtai reglamentuojama ES standartų. Niekas mums neleistų pardavinėti bet ko. Lietuvoje net negali būti diskusijos apie nekokybiškus degalus. Be abejo kalbu tik apie degalus, kurie yra pardavinėjami degalinėse. Jeigu kažkas perka kurą iš nelegalių prekeivių, pilasi kontrabandinius degalus, tuomet tai yra vairuotojo atsakomybė. Turėčiau pažymėti, kad tiek Rusija, tiek Baltarusija, nepaisant, to, kad nepriklauso ES taip pat rūpinasi degalų kokybę. Nuolat pasigirsta kalbų, kad Baltarusijoje yra nekokybiškų degalų, kad jie užšąla, žiemos metu. Paaiškinimas yra paprastas, taip gali atsitikti dėl to, kad žiemą Baltarusijoje ar Rusijoje gali būti prekiaujama ne arktiniu dyzelinu, kuriuo esame įpareigoti prekiauti mes Lietuvoje, bet vasariniu, kadangi jis yra pigesnis. Tačiau tai nereiškia, kad Rusijoje ar Baltarusijoje prekiaujama nekokybiškais degalais. LUKoil tinklas yra ir Lietuvoje, ir Baltarusijoje, ir Rusijoje, manau, kad niekas nedrįstų pasakyti, kad LUKoil degalai yra nekokybiški“, – sako Lukas Vosylius, Naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas.