HomeRenginiai

Paskutinis drfit renginys šį sezoną – Putadienis

Paskutinis drfit renginys šį sezoną – Putadienis

Nors oficialus Lietuvos drifto sezonas jau uždarytas, tačiau šiluma lepinantys rudeniški orai dar neleidžia užmiršti šio smagaus užsiėmimo. Būtent tok

LicenceDay 2010 – Drifting.lt
„D1Sport” „drifto” čempionatas – Vilnius 05.04
Putadienis – Nemuno žiedas

Nors oficialus Lietuvos drifto sezonas jau uždarytas, tačiau šiluma lepinantys rudeniški orai dar neleidžia užmiršti šio smagaus užsiėmimo. Būtent tokių orų ir itin efektingų pasirodymų tikisi visi, šį sekmadienį keliausiantys į Kačerginės „Nemuno žiede“ vyksiantį uždaromąjį „Putadienį“.

Šįsyk renginio organizatoriai išties nepagailėjo nei pastangų, nei vietos padangas ir puikų sezoną norintiems užbaigti sportininkams. Pradedantiesiems ir neitin galia pasižymintiems bolidams bus pateikta tipinė „Putadienio“ trasa žiedinės trasos viduryje. Čia nereikalingi itin milžiniški po variklio gaubtu slypintys skaičiai ir užtenka minimalių automobilio valdymo gebėjimų norint tinkamai įveikti trasą, kas veda prie daug smagių ir mažu atstumu tarp automobilių pasižyminčių važiavimų.

Rimtesniems žaidėjams – „Ąžuolo“ posūkis, kurį skirtingu dienos metu bus galima šturmuoti abejomis kryptimis – Autoplius „Lietuvos drifto čempionato UPHILL“ etape matyta, kylančia į kalną konfigūracija ir „PRESTIGIO EEDC“ mėgstama, viena sudėtingiausių ir neabejotinai greičiausia – žemyn nuo kalno kryptimi.

Dalyvių sąrašas taip pat „nepėsčias“ – keturi drifto karaliai žada pasikinkyti paskutines, po sezono likusias padangas ir jas pabaigti neskaičiuojant čempionato taškų ar klausant teisėjų porinimo apie trajektorijas.

Stipriausiųjų tarpe – šių metų visų lietuviškų čempionatų dievas, „Promaksa – FiberFix“ pilotas Andrius Čibirka, „Drifter.LT-Express Pizza“ atstovas Timas Simniška, bei daugkartinis karalius ir siautulingų vaizdų tiekėjas – Andrius Vasiliauskas.

Iš pastarųjų dviejų pilotų nemaža dalis šio sezono stebėtojų tikisi intrigų dalinanties trasos asfaltą. Dėka Timo intensyvaus dalyvavimo ir tikslaus pasirodymo paskutiniame etape, Andrius bendroje Lietuvos čempionato įskaitoje užėmė tik trečią vietą, tad niekas nenustebtų, jei šie du grandai niekeno neteisėjaujami susirungtų dvikovoje pagal savo taisykles. Vieta šiai dvikovai? „Ąžuolo“ posūkis tiks puikiai!

Ketvirtasis karalius – Kęstutis Petronis, pateikęs malonią staigmeną savo pasirodymų „Drift Allstars“ posezoniniame ture Graikijoje ir pirmose varžybose užimdamas pirmą vietą savo pasirodymu dar nėra užtikrintas, nes jo automobilis dar tik keliauja atgal į Lietuvą, po to kai juo finaliniame „PRESTIGIO EEDC“ etape Brno trasoje sudalyvavo latvis Gatis Babris. Tautų draugystės vedamas Kęstutis savo techniką perleido Gačiui, kurio „Nissan S13“ deja susidūrė su techninėmis problemomis.

Dar vienas žiūrovų aplodismentų vertas sekmadienio veikėjas – neoficialiu Lietuvos drifto debiutu jau pakrikštytas Aurimas Vaškelis. Jo važiavimas nuo „Ąžuolo kalno“ yra vienas iš labiausiai logika nepamatuotų pasirodymų, nes visą kelią Aurimas įveikia važiuodamas 5 pavara „atsirėmęs“ į apsukų ribotuvą ir pasikliaudamas tik savo sugebėjimais, bei rytinėmis maldomis sukibimo dievams.

Įkandin jam žmogui neįmatomu atstumu besileidžiančio žemyn nuo kalno tikimasi ir Kęstučio Kelpšos, bei visos „Drift Devils“ ekipos. Per 500 arklio galių po kapotų apgyvendinęs „Kipšas“ žada pagaliau tinkamai išbandyti trasą ir besidomintys driftu net neabejoja, jog tai bus vienas iš jau klasika tampančių ir tuo pačiu sveiką protą peržengiančių pasirodymų.

Sezonas baigėsi, lyderiai aiškūs, tad jei norite pamatyti išties artimų važiavimų, lengvų ir nebūtinai pasistumdymų trasoje, keleto sutraiškytų buferių ar tiesiog nuostabaus rudens peizažo (užuomina Jūsų širdies damoms suvilioti) – sekmadienį keliaukite į „Putadienį“!