HomeRenginiai

Panevėžyje susirungs kokybiškiausiai grojantys ir labiausiai triukšmaujantys automobiliai

Panevėžyje susirungs kokybiškiausiai grojantys ir labiausiai triukšmaujantys automobiliai

Atėjus vasaros sezonui bene kasdien mieste galima pastebėti pravažiuojančius „bumsinčius“ automobilius. Ypač tarp jaunimo populiaru tobulinti gamyklin

Slalomo varžybos Trakuose 2011–07–17
Rat Race, Kaunas 12.03
Rakursu orientacines varzybos Kaune, 10.10.08

Atėjus vasaros sezonui bene kasdien mieste galima pastebėti pravažiuojančius „bumsinčius“ automobilius. Ypač tarp jaunimo populiaru tobulinti gamyklines audio sistemas, įmontuoti „subus“, gražius ar funkcionalius CD bei kitokių medijų formatų grotuvus.

Yra mitas, kad automobilyje aparatūrą tobulina tik nesubrendę ir garso bei dėmesio iš aplinkinių stokojantys vairuotojai. Iš tiesų yra šiek tiek kitaip. Sukurti gerą garsą automobilyje – ilgas, sudėtingas, daug kruopštumo bei žinių reikalaujantis procesas. Ne paslaptis, jog gerai paruošti automobilį, kad šiame klausytis muzikos būtų malonu, yra nepigus malonumas.

Lietuvoje automobilinis garsas pradėjo populiarėti apie 1996-uosius metus. Dažniausiai papildomą įrangą įrenginėdavo signalizacijų rangovai, tačiau su laiku nemažai instaliacijos meistrų ėmė specializuotis tik garso aparatūros montavime.

Standartinė kokybiškai grojančio automobilio įranga dažniausiai būna: priekiniai komponentiniai garsiakalbiai ir žemų dažnių kolonėlė bagažinėje, automagnetola ir stiprintuvai. Dažnai didesnę įtaką skambesiui turi ne žinomų prekinių ženklų prekės, o tai, kaip viskas yra įdiegta. Žvelgiant į prekinius ženklus, dažniausiai rimtose sistemose nesutiksime mums gerai žinomų vardų, nes jų gaminama produkcija yra skirta tik iš dalies pagerinti ar įrengti nesamą gamyklinę aparatūrą. Norint ieškoti kokybiško garso reiktų atkreipti dėmesį į tokius gamintojus kaip DLS, „Audison“, „Morel“, „Focal“, „Audiosystem“, „Phass“, „Genesis“, taip pat „Alpine“, „Pioneer“ gaminių serijos. Tai tik keletas iš gausybės kokybiškos garso produkcijos gamintojų pasaulyje.

Birželio 11 d. Panevėžyje įvyks automobilinio garso varžybos „DLS Taurė 2011”. Tai ne tik kasmetinės Lietuvos varžybos, bet ir tarptautinis „SQ Challenge“ varžybų etapas, į kurį turėtų atvykti ir ypač gerai pasiruošę Latvijos, Estijos, Ukrainos atstovai. Varžybose dalyvaus nuo labai paprastas sistemas turinčių iki keliasdešimt tūkstančių į autogarsą investavusiųjų dalyvių. Dalyviai bus suskirstyti į klases.

Antroji varžybų dalis – „DB Drag“. Šios kasmetinės varžybos dažniausiai vykdavo Šiauliuose, tačiau šiemet organizatoriams nusprendus jų nebeorganizuoti, jos prijungtos prie „DLS taurės 2011“. „DB Drag“ ypač mėgsta žiūrovai. Šiose varžybose specialia įranga nustatomas garsiausias automobilis. O juose sumontuoti žemo dažnio garsiakalbiai atrodo tiesiog įspūdingai ir kelia dar įspūdingesnį triukšmą. Automobiliai rekordininkai neretai pasitaiko betonuotomis grindimis ir atrodo tarsi šarvuočiai.

Organizatoriai kviečia jungtis ir aktyviai registruotis visus, kurių automobiliuose yra patobulinta garso sistema. Šios varžybos – puiki galimybė pasitikrinti savo sistemos galimybes, būti įvertintam kvalifikuotų teisėjų. Jie negailės patarimų bei rekomendacijų kiekvienam jau pradėjusiam žengti žingsnius kelyje link kokybiško garso automobilyje. Žiūrovams tai puiki galimybė įvertinti bei išgirsti, jog muzika automobilyje gali skambėti kaip tikroje koncertų salėje ar namuose su HI FI ar HI END aparatūra. Organizatoriai „Sound service“ bei „Babilonas I“ žada iš tiesų smagią šeštadienio dieną su daug automobilių, garso, muzikos, didžėjų bei go-go pasirodymų, atrakcijų prizų ir t. t.

Daugiau informacijos:  http://forumas.i-klubas.lt/showthread.php?t=12781