HomeNaujienos

Lietuviškai išleista pirmoji „Top Gear“ vedėjo knyga „Tik nestabdyk manęs!“

Penktadienio vakarą zvimbiant elektriniams kartingų varikliams buvo pristatyta šviežiausia naujiena knygų pasaulyje – Jeremy‘io Clarksono knyga „Tik n

BBC užrakino „Top Gear“ biurą, kad Jeremy Clarksonas nieko neišsineštų
„Top Gear“ laidos filmavimo metu sudužo karinis sraigtasparnis
Mažiausias pasaulyje automobilis

Penktadienio vakarą zvimbiant elektriniams kartingų varikliams buvo pristatyta šviežiausia naujiena knygų pasaulyje – Jeremy‘io Clarksono knyga „Tik nestabdyk manęs!“. Didžioji pasaulio dalis jau spėjo pasidžiaugti daugiau nei dvidešimčia šio automobilius dievinančio vyruko knygomis, tuo tarpu Lietuvoje „Tik nestabdyk manęs!“ – pirmoji.

Kritikai tvirtina, kad į perkamiausių knygų sąrašų viršūnes J. Clarksono parašytąsias išstumia anaiptol ne automobilistai, vadinantys jo vedamą laidą pačia geriausia laida apie automobilius. Viską padaro tvirtas J. Clarksono požiūris apie visus ir viską, štai kodėl knygas skaito net ir nevairuojantys žmonės, o jo fenomenas – su niekuo nepalyginamas.

Knygą išleidusi leidykla „Versus aureus“ tvirtina, kad nors skandalingus ir akiplėšiškus J. Clarksono pasisakymus linksniuoja britų žiniasklaida, automobilistams jo nuomonė – labai svarbi. „Kai Clarksonas pareiškė, kad Malaizijoje gaminamas „Perodua Kelisa“ yra „turbūt pats blogiausias pasaulyje“, automobilio pardavimai Britanijoje krito beveik dukart“, – sako knygos „Tik nestabdyk manęs!“ leidėjai, žadėdami, kad lietuviškai išleista automobilisto knyga sužavės Lietuvos skaitytojus.

Anot Lietuvos automobilistų Vitoldo Miliaus, Renaldo Gabarto, Mindaugo Griniaus, J. Clarksono knyga labai lengvai skaitoma. „Galite atsiversti bet kurią knygos vietą ir drąsiai pradėti skaityti – tikrai patiks“, – tvirtino jie pristatydami naują leidinį.

J. Clarksonas savo naujoje knygoje, sudarytoje iš 60-ies „The Sunday Times“ spausdintų straipsnių, išlaiko bene žaviausią savo visų pasakojimų bruožą. Šiam vyrui visiškai nesvarbu, kiek kainavo automobilis, kokiomis įspūdingomis reklamomis jis pristatomas. Keliskart perjungęs pavarų svirtį ir nuvažiavęs kelis kilometrus keliu jis greitai pasakys, ar transporto priemonė verta dėmesio, ar yra tikras šlamštas. Tas, reikėtų pastebėti, išlieka J. Clarksonui kalbant apie bet ką pasaulyje.

„Sutinku, kad kareiviškomis kelnėmis apsivilkę žmonės, kurie savaitgaliais talkina vieni kitiems, traukdami iš purvynų „Land Rover“, tikriausiai nėra pametę protą. Nors nė vieno jų nesamdyčiau savo vaikų auklėmis.“ (p. 157).