HomeNaujienos

Kiemuose riogsančius senus automobilius žada išvežti už dyką

Kiemuose riogsančius senus automobilius žada išvežti už dyką

Šią savaitę ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje prasideda akcija „Daugiau erdvės kiemuose", kurios metu gyventojai gali be didelių rūpesčių atsikrat

Policininkai pradės tikrinti padangų protektoriaus būklę
Naujos griežtesnės nuobaudos už KET pažeidimus
Kur stovi sektoriniai greičio matuokliai?

Šią savaitę ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje prasideda akcija „Daugiau erdvės kiemuose”, kurios metu gyventojai gali be didelių rūpesčių atsikratyti senų, nebevažiuojančių automobilių ir taip išvengti nemalonumų, gresiančių už aplinkos taršą.

Pasak idėjos autorių, nebenaudojamo automobilio savininkui arba kaimynams, kurių kieme stovi toks automobilis, tereikia paskambinti nurodytu telefonu ar parašyti elektroniniu paštu ir užsiregistruoti.

Jeigu kiemą teršiančio ir vietą užimančio automobilio savininkas bus nežinomas, planuojama susisiekti su Kauno miesto policija ir savivaldybės specialistais, kurie suras savininką ir susitars, kad automobilis būtų išgabentas bei išardytas.

Ši akcija tęsis iki birželio 30 d. Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija bei akcijos partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija bei Policijos departamentu – ragina gyventojus sutvarkyti savo kiemus, iš jų pašalinant senus, nebenaudojamus automobilius.

Iniciatyvos autoriai pabrėžia, kad senienas išvežus iš daugiabučių kiemų, juose atsiras daugiau vietos, nebus teršiama aplinka, o savininkai išvengs gresiančių baudų. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, jog už atliekų tvarkymo taisyklių nevykdymą senų, nebevažiuojančių automobilių savininkams gali būti skirta nuo trijų iki šešių tūkstančių litų dydžio bauda.

Ilgiau nei mėnesį truksiančios akcijos metu gyventojai ir įmonės, norintys atsikratyti seno automobilio, gali skambinti tel. 8 600 90030 arba rašyti el. paštu atliekos@gia.lt ir pranešti, kad nenaudojamas automobilis būtų nemokamai išgabentas iš kiemo, išrašyti visi būtini dokumentai, o jo atliekos sutvarkytos pagal visus teisės aktų reikalavimus. Organizatoriai tvirtina, kad už rinkoje vertę turinčią transporto priemonę savininkui bus sumokėta.