HomeRenginiai

Kėdainiuose varžysis sunkiojo transporto vairuotojai

Kėdainiuose varžysis sunkiojo transporto vairuotojai

Rugsėjo 8 d., šalia Kėdainių esantį Daukšių aerodromą okupuos sunkiojo transporto vairuotojai. Čia vyks penkioliktasis tolimųjų reisų krovininių autom

Rakursų orientacinės varžybos automobiliais Kauno mieste
Lietuvos DRAG lenktynių čempionato IV etapas
Geguzes 9 d. 14val. rukloi vyks dragas laisvu stilium

Rugsėjo 8 d., šalia Kėdainių esantį Daukšių aerodromą okupuos sunkiojo transporto vairuotojai. Čia vyks penkioliktasis tolimųjų reisų krovininių automobilių bei tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursas-varžybos, kuriame išbandyti jėgas jau pareiškė norą beveik 20 komandų.

„Pirmosios tolimųjų reisų vairuotojų varžytuvės surengtos 1997 m. Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, – pasakoja konkursą rengiančios VšĮ „Saugus ratas“ atstovas Valdas Juozas Vilūnas, labai svariai prisidėjęs rengiant ir iki šiol vykusias varžybas. – Bene geriausias organizatorių pastangų įvertinimas yra tai, kad prieš penkiolika metų kilusi idėja prigijo ir subujojo, o svarbiausia tolimųjų reisų vairuotojų metų švente tituluojamos varžybos vyksta kasmet, išskyrus vienintelę pertrauką pernai. Tad dažniausiai susitinkantys įvairiuose Europos keliuose bei magistralėse šiemet vėl draugėn susibūrę kolegos bus kupini entuziazmo įrodyti kuo praturtėję ir sveiko azarto susikauti trasoje“.

Kam yra tekę matyti sunkvežimių lenktynes, kone vienbalsiai teigia, jog jos net įdomesnės, nei kėbulinių automobilių.

Žinia, Kėdainiuose tokių kvapą gniaužiančių greičių kaip Niurburgringe ar Zolderyje nebus. Tačiau slalomo rungtys didele erdve nepasižyminčioje specialioje trasoje 16,5 metro ilgio vilkikui su puspriekabe ar dar dviem metrais ilgesniam autotraukiniui, ne išimtis ir autobusai – tikrai dėmesio vertas, pagaulus reginys. Ir ne tik transporto specialistams, bet ir eiliniam žiūrovui.

„Į Kėdainius tolimųjų reisų vilkikų bei autobusų vairuotojus vilioja ne tik sportinis lenktynių azartas, – sako konkurso-varžybų vyriausiasis teisėjas Gintautas Šlėderis. – Ne mažiau svarbus kitas šio renginio komponentas – teorinių žinių patikrinimo testas, konkursų programoje esantis nuo pat pirmųjų tokių varžytuvių. Praktika rodo, jog tolimųjų reisų vairuotojai gerai žino kelių eismo bei specifinių krovinių vežimo ar saugojimo taisykles, tačiau ir jie retsykiais daro klaidų. Todėl tokie renginiai kartu ir puiki proga pagilinti žinias.“

Tam neprieštarauja ir UAB „Rokiškio autobusai“ direktorius Valentinas Repčys.

„Nepaisant visų sunkmečio padarinių labai teigiamai vertinu tokius konkursus, leidžiančius vairuotojams ne tik gilinti teorines žinias ir tobulinti praktinius įgūdžius. Tokių susitikimų, tiesiog pabuvimo su kolegomis džiaugsmas suteikia naujų emocijų sunkų kasdieninį darbą dirbantiems vairuotojams. O tai irgi labai svarbu“, – teigia V. Repčys.

„Rokiškio autobusų“ komandos garbę penkioliktajame tolimųjų reisų krovininių automobilių bei tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkurse-varžybose gins vyriausias amžiumi 54-erių Vytautas Steniulis, turintis 36-erių vairuotojo stažą ir net 28 metus vairuojantis autobusus, (dabar – „Setra S315 HDH“) ir vienmečiai 45-erių Ramūnas Blaževičius ir Žilvinas Vadeika, kasdien į keliones besileidžiantys su „Mercedes Benz O350“ bei „Volvo B 10M“.

Įmonės direktorius įspėja varžovus iš anksto nenurašyti provincijos atstovų. Rokiškio vyrų trejetukas pasiryžęs mesti iššūkį net Klaipėdos autobusų parko komandai, ankstesnių taip pat Kėdainiuose vykusių varžybų nugalėtojai, ir visiems kitiems geriausiems iš geriausiųjų, kurie čia susirenka.

Žinoma, ne stebėti ir gėrėtis kolegų batalijomis į Lietuvos geografinį centrą rinksis ir abi „Kautros“, „Busturo“, Vilniaus viešojo transporto ir kitos garsios keleivių vežėjų komandos, irgi pretenduojančios į vietą ant nugalėtojų pakylos.

Varžyboms jau pateikė paraiškas beveik nuolatinės tokių renginių dalyvės, praėjusiame konkurse pasidalijusios visą nugalėtojų garbės pakylą „Vičiūnų“, „Eveko“ ir „Vantros“ tolimųjų reisų vairuotojų komandos, kurioms oponuos dvi pajėgios „Rivatros“, „Kauno cargo“, „Transvelo“ ir kitos ekipos.

Tarpmiestinių autobusų ir krovininių automobilių vairuotojai varžysis toje pačioje trasoje ir tose pačiose rungtyse, o šios vairuotojų šventės Kėdainiuose dalyviai rinksis labai anksti. Mat jau nuo 7 val. ryto vyks dalyvių registracija bei medicininė patikra, o dar po valandos prasidės kelių eismo taisyklių patikrinimo testas.

Įdomu, kad pagal KET egzamino rezultatus bus nustatyta starto tvarka. Tad žiūrovai, išvydę pirmuoju startiniu numeriu pažymėtą vilkiką ar autobusą, galės nespėliodami teigti, jog jį vairuoja geriausias kelių eismo taisyklių žinovas. Ir atvirkščiai…

Sportines rungtis numatyta pradėti iškart po renginio atidarymo – 11.30 val., o paskelbti nugalėtojus ir juos apdovanoti – 19 val.