HomeNaujienos

„Volvo“ perėjo į kinų rankas

„Volvo“ perėjo į kinų rankas

Savaitgalį JAV automobilių gamybos koncernas „Ford Motor“ su kinų kompanija „Zhejiang Geely Holding Group“ pasirašė „Volvo“ bendrovės pardavimo suta

BBC užrakino „Top Gear“ biurą, kad Jeremy Clarksonas nieko neišsineštų
„Audi“ pirmą kartą aplenkė „Mercedes-Benz“ ir „BMW“
Elektromobilių galimybės šaltame ore ir kaip padidinti jų eksploatavimo galimybes

Savaitgalį JAV automobilių gamybos koncernas „Ford Motor“ su kinų kompanija „Zhejiang Geely Holding Group“ pasirašė „Volvo“ bendrovės pardavimo sutartį. Sandorio vertė – 1,8 mlrd. JAV dolerių, rašo „Reuters“.

Sandoris buvo pasirašytas Švedijoje. Oficialus “Volvo” atstovas Per Aake Frebergas (Per-Aake Froeberg) taip pat patvirtino šią informaciją.

Nuo 1999 metų ”Volvo” priklausė Amerikos automobilių koncernui ”Ford Motor”, kuris švediškąjį prekės ženklą įsigijo už 6,4 milijardus JAV dolerių. Paskutiniu metu dėl pasaulinės ekonominės krizės kompanija patyrė finansinių sunkumų. Nuostolingai dirbantis Švedijos automobilių gamintojas buvo pardavinėjamas nuo 2008 metų. Tuomet „Ford“ nusprendė atsikratyti ir kitais jiems priklausiusiais prekių ženklais „Jaguar“, „Land Rover“ ir „Aston Martin“, kuriuos parduoti pavyko gerokai anksčiau.

Tai yra įsimintinas įvykis „Geely“ kompanijai“, – sakė „Geely“ vadovas Li Shufu. Jis pridūrė, kad „Volvo“ išliks nepriklausoma kompanija, turinti savo vadovybę, kuri ir toliau dirbs Švedijoje.

L.Shufu teigė, kad „Volvo“ automobiliai ir toliau bus gaminami Švedijoje ir Belgijoje, tačiau taip pat planuojama statyti naują gamyklą Pekine, kur kasmet nuo konvejerių nuriedės apie 300 tūkst. „Volvo“ markės mašinų.

Tuo tarpu Švedijos automobilių pramonės atstovai sunerimę dėl Kinijos kompanijos “Geely”, kaip naujo “Volvo” savininko. Jų nuomone, “Geely” kol kas nėra pasiruošusi rimtai konkurencijai pasaulinėje rinkoje, o Kinijoje Volvo automobiliai gali pasimesti tarp pigių vietinių automobilių markių.

www.technologijos.lt