HomeAutomobiliai

Automobilis – meno kūrinys

Automobilis – meno kūrinys

Kiekvienas, nors kiek prie automobilių kūrimo prisidėjęs žmogus, pritars, kad automobilis – tai meno kūrinys. Kiekvienas iš gamyklos išriedėjęs automo

Nemokamos elektromobilių pakrovimo vietos Lietuvoje (220)
Geriausių Europoje automobilių septynetukas
Greičiausių universalų Top10

Kiekvienas, nors kiek prie automobilių kūrimo prisidėjęs žmogus, pritars, kad automobilis – tai meno kūrinys. Kiekvienas iš gamyklos išriedėjęs automobilis yra daugybės talentingų dizainerių, inžinierių ir mechanikų darbo vaisius. Tiesa, kitaip nei Da Vinčio paveikslai „Mona Liza“ ar „Paskutinioji vakarienė“, BMW, Audi ar Renault kompanijų kūriniai – automobiliai gali būti nesunkiai patobulinti.

Pradėkime nuo automobilio išorės. Būtent ją dažniausiai pastebi merginos, prieš kurias norima pasirodyti. Čiupkime automobilio aerodinaminėms savybėms pagerinti skirtas detales – spoilerius ir paverskime pilką kasdienį automobilį F-1 bolidui išvaizda neatsiliekančiu gražuoliu.

Spoilerių paskirtis yra sumažinti automobilio oro pasipriešinimą. Jie paprastai tvirtinami automobilio priekyje vietoj bamperio, ant automobilio bagažinės ar stogo ir ant dugno. Tiesa, važinėjant miesto gatvėmis spoileriai daug įtakos vairavimo savybėms ir greičiui neturės. Greičiausiai pasikeitimus pajausite, kai važiuosite duobėtomis gatvėmis ar parkuodamiesi, spoilerius nubraižysite. Verčiau papuoštus automobilius vairuoti atsargiau, nes gali būti reikalingas automobilių remontas.

Spoilerių naudą galima pajausti važiuojant dideliu greičiu. Tuomet jaučiamas geresnis sukibimas, lengviau manevruoti.

Taip pat norėdami suteikti savo automobiliui išskirtinės išvaizdos galite pasirinkti lipdukus. Ant jų užrašomi įmonių pavadinimai, kontaktinė informacija, jų reklaminiai šūkiai ir pan. Tiesa, tai nepuošia automobilio, o tik darko jo išvaizdą. Visai kitas reikalas – puošnūs paveiksliukai, kurie atspindi jūsų asmenybę. Pasinaudojant jais, nuobodų, seną automobilį galima paversti nuotaikingu padaru su akimis, antakiais, ūsais ir kitomis mažomis detalėmis.

Jei ruošiatės automobilio išvaizdą pakeisti kardinaliai, nepamirškite, kad gali tekti apsilankyti UAB „Regitra“. Dėl spalvos pakeitimo, gali tekti automobilį iš naujo registruoti. Jei to neatliksite, policijai patikrinus automobilio dokumentus, galite turėti bėdų.

Jei pirmenybę teikiate ne išvaizdai, o vidui, tikriausiai esate domėjęsis automobilio variklio tiuningavimu. Variklio tiuningo darbai padeda automobiliui išgauti daugiau galingumo. Tokius tiuningo darbus atlieka net ir oficialūs automobilių gamintojų servisai. Dažniausiai tokią praktiką taiko japoniškų automobilių atstovai. Jie vieni pirmųjų pradėjo siūlyti tiuningo paketus.

Jei tiuningą atliekate savo jėgomis, nepamirškite, kad dėl šių patobulinimų automobilis gali greičiau sugesti. Kartais gedimai būna labai rimti. Taip pat patartina neeksperimentuoti tiuningo darbais su naujais automobiliais. Dėl variklio patobulinimų galite prarasti oficialaus atstovo garantiją. Jei tiuninguojate seną automobilį, prieš tai rekomenduojama autodiagnostika. Seni sportiniai automobiliai kartais turi sunkių variklio ligų, kurios sunkiai išgydomos.

Garso technika – dar viena sritis, kuria domisi kiekvienas automobilių žinovas. Kokybiška garso technika vairavimą paverčia dar malonesniu procesu. Tiesa, nepamirškite, kad garso technika turi netrukdyti saugiai vairuoti. Įprotis automobilyje garsiai klausytis muzikos sukėlė ne vieną avariją, po kurios reikalingas smulkus automobilių remontas.

Jei vairuojate senesnį automobilį, atkreipkite dėmesį į automobilio skleidžiamus garsus. Senesnių modelių automobiliams ne visada gali bū atliekama autodiagnostika. Dauguma problemų išaiškėja tik tada, kai važiuojant vairuotojas išgirsta neaiškius garsus. Jei visada garsiai klausaisi muzikos, gali tiesiog neišgirsti apie gedimą pranešančio signalo.

Paskutinė, tačiau ne mažiau svarbi gražaus automobilio detalė – salonas. Saloną taip pat galima papuošti taip, kad jis atrodytų daug gražiau nei buvo sugalvoję automobilio gamintojai. Svarbiausia, neperlenkti lazdos ir išlaikyti saiką. Per daug blizgančių detalių, pakabukų ir kitų smulkių papuošimų tik parodo, kad automobilio vairuotojas neturi skonio.

Apibendrinant, kiekvienas automobilis, net tas, kurį jūsų draugai pravardžiuoja bjauriuoju ančiuku, gali tapti akį traukiančia gulbe. Žinoma, tai turi aukštą kainą. Išorės, variklio ir salono tiuningas, bei kita reikalinga įranga gali kainuoti net bragiau už patį automobilį. Įvertinkite šią kainą prieš pradėdami automobilio tobulinimo darbus.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0